wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Gdzie wyjść ze znajomymi wieczorem we Wrocławiu?

W stolicy Dolnego Śląska znajdziemy wiele pubów, barów i klubów, w których mieszkańcy chętnie spędzają wolny czas. Latem otwierają się również sezonowe miejsca, w których po zmierzchu tętni życie. Gdzie wybrać się ze znajomymi wieczorem w plenerze? Sprawdź najciekawsze propozycje na letnie wyjścia we Wrocławiu!

Reklama

Plaże miejskie

Beach bar to doskonałe miejsce na wieczorne wyjście ze znajomymi. We Wrocławiu jest kilkanaście plaż miejskich. Kilka z nich znajduje się nawet w samym centrum miasta. Regularnie odbywają się tam również koncerty, imprezy oraz inne wydarzenia kulturalne. Oprócz odpoczynku na leżakach i hamakach, w większości beach barów znajdziemy również strefę gastronomiczną z food truckami.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na zdjęciu Prosto z Mostu Beach Bar we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie jeszcze można spędzić wolny czas w plenerze! www.wroclaw.pl
Na zdjęciu Prosto z Mostu Beach Bar we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie jeszcze można spędzić wolny czas w plenerze!

Nocny Targ

Za wzorem Warszawy czy Poznania, we Wrocławiu już kilka lat temu powstał Nocny Targ. Mieści się przy ulicy Tęczowej i działa wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim. Od czwartku do niedzieli organizowane są tu koncerty, kino letnie a także silent disco. Dodatkowo odbywają się tu weekendy tematyczne, kiermasze i bingo. Nocny targ to także miejsce, do którego mieszkańcy przychodzą wieczorem coś zjeść. Znajdziemy tu food trucki z zapiekankami, pizzą czy kebabem.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Nocny Targ mieści się przy ulicy Tęczowej i działa wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim. Sprawdź, gdzie jeszcze spędzić wieczór ze znajomymi w plenerze! www.wroclaw.pl
Nocny Targ mieści się przy ulicy Tęczowej i działa wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim. Sprawdź, gdzie jeszcze spędzić wieczór ze znajomymi w plenerze!

Hala Świebodzki

Hala Świebodzki jest ogromną, bo złożoną z dwóch sal i podwórka, strefą gastronomiczną we Wrocławiu. Takie rozwiązanie ułatwia problem z wyborem miejsca na wieczorne spotkanie ze znajomymi. W tzw. food courcie do wyboru mamy różne koncepty kulinarne. Zjemy tam ramen, tacosy, czy makaron. Oprócz jedzenia, na dawnym dworcu kolejowym organizowane są codziennie liczne wydarzenia. Jest karaoke, szybkie randki (speed dating) oraz pub quiz.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Hala Świebodzki to ogromna strefa gastronomiczna we Wrocławiu. Zobacz, gdzie jeszcze spędzisz czas ze znajomymi w stolicy Dolnego Śląska! Oleksandr Poliakovsky
Hala Świebodzki to ogromna strefa gastronomiczna we Wrocławiu. Zobacz, gdzie jeszcze spędzisz czas ze znajomymi w stolicy Dolnego Śląska!

Przystanek Rondo

Na wrocławskim przystanku Rondo od dwóch lat w sezonie funkcjonuje kolejna strefa relaksu dla mieszkańców. W tym nietypowym i wyjątkowym miejscu nie tylko odpoczniemy na leżakach, ale również zjemy, wypijemy koktajle i posłuchamy muzyki w ramach festiwalu muzycznego we Wrocławiu Vertigo Summer Vibes 2024, który odbywa się na przełomie maja i czerwca.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na przystanku Rondo odbywa się m.in. festiwal Vertigo Summer Vibes 2024. Sprawdź, gdzie jeszcze posłuchasz muzyki w plenerze! www.wroclaw.pl
Na przystanku Rondo odbywa się m.in. festiwal Vertigo Summer Vibes 2024. Sprawdź, gdzie jeszcze posłuchasz muzyki w plenerze!

Concordia Design

W Concordii Design na Wyspie Słodowej we Wrocławiu każdego lata otwierany jest bar na dachu budynku. Oprócz koktajli i jedzenia, przede wszystkim znajdziemy tam miejsce odpoczynku z piękną panoramą miasta. Jest to w końcu jeden z punktów widokowych Wrocławia. W weekendy trwają tu także imprezy z dj-ami i koncerty na żywo.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Z dachu baru Concordia Design rozciąga się widok na panoramę Wrocławia. www.wroclaw.pl
Z dachu baru Concordia Design rozciąga się widok na panoramę Wrocławia.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Oprócz tego, że Bulwar Xawerego Dunikowskiego to jedna z ładniejszych tras spacerowych we Wrocławiu, to także świetne miejsce na spotkania i relaks nad wodą ze znajomymi. Regularnie organizowanych jest tu wiele imprez plenerowych, w tym m.in. popularne wydarzenie gastronomiczne Gastro Miasto.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Bulwar Xawerego Dunikowskiego to jedno z miejsc na spacer we Wrocławiu. Organizowane są tu także wydarzenia plenerowe: koncerty i festiwale. Tomasz Hołod
Bulwar Xawerego Dunikowskiego to jedno z miejsc na spacer we Wrocławiu. Organizowane są tu także wydarzenia plenerowe: koncerty i festiwale.

dACH! Dominikańska

W sezonie wiosenno-letnim dla wrocławian otwierany jest także dACH! Galerii Dominikańskiej. Wieczorami przy zachodzie słońca i rozciągającej się panoramie stolicy Dolnego Śląska można tu odpocząć ze znajomymi. Ponadto na dachu odbywają się potańcówki w ramach silent disco, targi designu oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: dACH! Galerii Dominikańskiej to miejsce, w którym odbywają się koncerty i potańcówki. Zobacz, gdzie jeszcze spędzić letni wieczór we Wrocławiu! www.wroclaw.pl
dACH! Galerii Dominikańskiej to miejsce, w którym odbywają się koncerty i potańcówki. Zobacz, gdzie jeszcze spędzić letni wieczór we Wrocławiu!

Wyspa Słodowa

Jedno z najbardziej znanych wrocławskich miejsc spotkań ze znajomymi w plenerze, w szczególności wśród studentów. Na tym terenie oprócz tego, że można rozpalić grilla, dozwolone jest także spożywanie alkoholu. W sezonie wzdłuż Wyspy Słodowej umiejscowionych jest również dużo plenerowych knajp i restauracji. Z przystani z kolei kursują statki i łodzie motorowe, którymi można popływać w rejonie Wrocławskiego Węzła Wodnego.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: W sezonie wzdłuż Wyspy Słodowej we Wrocławiu umiejscowionych jest dużo plenerowych knajp i restauracji. www.wroclaw.pl
W sezonie wzdłuż Wyspy Słodowej we Wrocławiu umiejscowionych jest dużo plenerowych knajp i restauracji.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl