wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Top 7: wydarzenia 3–10 kwietnia

Po świętach zalecamy powolny rozbieg. Trochę sztuki z wydźwiękiem charytatywnym, trochę naukowych spekulacji o tym, co by się stało, gdyby z Układu Słonecznego zniknęło Słońce, i trochę sportu na łonie przyrody. Studenci Akademii Muzycznej zapraszają też na koncert improwizowanej muzyki elektronicznej, a aktorzy z Akademii Sztuk Teatralnej na spektakl „Pustostan”.

Reklama

Wystawa i licytacja obrazów – 3 kwietnia (środa)

„Pomaganie jest Sztuką” pod takim hasłem w Bibliotece Uniwersyteckiej przygotowano wernisaż prac uczniów klas od II do V Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego.

Część z wystawianych prac ich autorzy przekazują na aukcję charytatywną. Będzie je można licytować do 30 kwietnia, wspierając zbiórkę na operację, transport do Polski i rehabilitację Sebastiana Lewickiego, który miał wypadek na czeskim stoku saneczkowym.

Wernisaż: 3 kwietnia o godz. 12.30 Biblioteka Uniwersytecka (główne wejście), ul. Fryderyka Joliot-Curie 12.

Wykład o Słońcu – 5 kwietnia (piątek)

Co by się stało z Ziemią, gdyby Słońce zamieniło się w czarną dziurą albo nagle zniknęło? Podczas wykładu omówione zostaną mniej wiarygodne lub zupełnie niewiarygodne hipotezy dotyczące losów Ziemi w obliczu katastrofy związanej ze Słońcem.

Wykład w języku angielskim wygłosi dr Aaron Peat z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wstęp wolny.

Solar apocalypse: 5 kwietnia godz. 19.00, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego ul. Mikołaja Kopernika 7.

Meteoryty na dachu – 6 kwietnia (sobota)

Wykład „Geolog na dachu – w poszukiwaniu miejskich mikrometeorytów” wygłosi Michał Kajewski. Będzie o tym, jak studenci z Instytutu Geologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego jako pierwsi w Polsce znaleźli miejskie mikrometeoryty.

Wykład „Geolog na dachu…”: 6 kwietnia godz. 10.0012.00 pl. Maxa Borna 9 (sala 220) oraz online pod linkiem.

Pływanie za sprzątanie – 6 i 7 kwietnia (weekend)

Przystań w Odra Centrum otwiera się na kolejny sezon. W weekend 6 i 7 kwietnia będziecie mogli wypożyczyć kajaki i popływać po Odrze za darmo, o ile przy okazji pozbieracie śmieci pływające po rzece lub zatrzymane przez przybrzeżną roślinność.

Organizatorzy zapewniają kajaki, chwytaki (śmieciopożeracze), worki i rękawiczki.

Otwarcie przystani Odra Centrum: 6 i 7 kwietnia godz. 10.0020.00, Wybrzeże Słowackiego 58.

Spektakl „Pustostan” – 8 i 9 kwietnia (poniedziałek i wtorek)

Spektakl inspirowany Wigilią tuż po Wielkanocy? Nie ma tu zgrzytu, bo nie o święta chodzi, a o nas. Sytuacja przy stole świątecznym ukazuje relacje panujące w rodzinie: brak zrozumienia i kłótnie. Sztuka powstała w ramach egzaminu studentów III roku Wydziału Aktorskiego. Przeznaczona jest dla osób powyżej 15. roku życia.

 • Tekst: Malina Prześluga
 • Reżyseria: Krzysztof Dracz i Robert Zawadzki
 • Obsada: Mama – Magdalena Banasiak, Maria Pisera; Tata – Piotr Markiewicz, Dominik Buksa; Córka – Klaudia Janecka, Kamila Bartkowiak; Syn – Grzegorz Kumorkiewicz, Bartosz Fabisiak; Babcia – Marcjanna Siedler; Gość – Viet Anh Do; Pies – Martyna Fudali

Bilety dostępne przed spektaklem lub online.

„Pustostan”: 8 i 9 kwietnia, Akademia Sztuk Teatralnych ul. Braniborska 59

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Scena ze spektaklu "Pustostan" Akademii Sztuk Teatralnych</p> Barth Jaśkiewicz
Scena ze spektaklu "Pustostan" Akademii Sztuk Teatralnych

Wykład dla miłośników historii – 9 kwietnia (wtorek)

Wtorkowy odczyt Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii poświęcony będzie pieczęciom średniowiecznych proboszczów śląskich. Wykład wygłosi Jagna Rita Sobel.

„Tajemnice pieczęci średniowiecznych proboszczów śląskich”: 9 kwietnia godz. 18.00 Audytorium Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 49 (I p.)

Koncert muzyki improwizowanej – 10 kwietnia (środa)

Koncert elektronicznej muzyki improwizowanej studentów Akademii Muzycznej. Można spodziewać się wielu efektów i technik przetwarzania dźwięków. Organizatorzy zapowiadają też projekcje audio. W programie:

 • John Cage „Cartridge Music” na amplifikowane obiekty i live-electronics w systemie kwadrofonicznym. Wykonawcy: Maciej Michaluk, Oleś Kulczewicz, Julia Łabowska, Dominik Łabuda
 • Tymoteusz Lasik „Odblaski 2” na live electronics. Wykonawcy: Tymoteusz Lasik
 • Jan Załęcki „Stretching” na live-electronics, dizi i suling. Wykonawcy: Jan Załęcki, Olgierd Żemojtel
 • Żemojtel, O. Kulczewicz „Raveyard” na live-electronics w systemie kwadrofonicznym, wybrane instrumenty muzyczne z pracowni Toy Piano i konsolę DJ'ską

„Elektrokłącza” w ramach EMI­_­sounds: 10 kwietnia godz. 17.00 Galeria Toy Piano Pawła Romańczuka ul. Ruskiej 46a/101 (nr 2 na domofonie)

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl