wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Juwenalia 2024 na Tarczyński Arenie. Kto zagra?
Koncert finałowy konkursu AEStrada: od lewej: Marcin Moska – gitara; Hubert Ceglarski – wokal; Anna Małysa – trąbka fot. Grzegorz Adamski
Koncert finałowy konkursu AEStrada: od lewej: Marcin Moska – gitara; Hubert Ceglarski – wokal; Anna Małysa – trąbka

Juwenalia 2024 we Wrocławiu. Z każdym dniem wiemy więcej o planowanych wydarzeniach. Kto zagra na Tarczyński Arenie? Znamy kolejnego artystę – Łydkę Grubasa. Spieszcie się z kupnem biletów, bo schodzą na pniu.

Reklama

Juwenalia 2024 zapowiadają się spektakularnie. Wszystko wskazuje też na to, że w tym roku będą dwie imprezy: 10–12 maja na Polach Osobowickich i 22–23 maja na Tarczyński Arenie. Program obu imprez wciąż się krystalizuje.

Juwenalia #WrocławRazem na Tarczyński Arenie

W Juwenaliach na Tarczyński Arenie weźmie udział kilkanaście wrocławskich uczelni. Już wiadomo o:

  • Uniwersytecie Medycznym
  • Uniwersytecie Ekonomicznym
  • Politechnice Wrocławskiej
  • Uniwersytecie Przyrodniczym
  • Akademii Sztuk Pięknych
  • Uniwersytecie Wrocławskim
  • Akademii Muzycznej
  • Papieskim Wydziale Teologicznym
  • Akademii Wychowania Fizycznego
  • Coventry University
  • Uniwersytet SWPS

Lista nie jest zamknięta. Już swój udział potwierdziła Akademia Wojsk Lądowych i Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DWS. Główny cel #WrocławRazem – zorganizowanie największej studenckiej imprezy wszech czasów – staje się coraz bardziej realny. 

Im bliżej 22–23 maja, tym więcej wiemy o programie.

Będzie wielki pochód studentów na juwenaliach

Organizatorzy #WrocławRazem wracają do starej dobrej tradycji pochodu studentów przez centrum Wrocławia. Pierwszego dnia Juwenaliów, czyli 22 maja, studenci ruszą po klucze miasta, które z całą pewnością wręczy prezydent Wrocławia.

Kto zagra na Juwenaliach 2024 na Tarczyński Arenie we Wrocławiu (program)

Już wiadomo, że na Tarczyński Arenie będą dwie sceny: na terenie zielonym przy stadionie scena główna, a na stadionie – scena alternatywna. 

Do zapełnienia są dwa dni koncertowe. Szukanie artystów i negocjacje warunków trwają. Wiadomo już jednak, że dla wrocławskich studentów zagrają:

  • Young Leosia: polska piosenkarka, raperka i DJ-ka. Największą popularność zyskała w 2021 dzięki singlowi „Szklanki”. Śpiewała z Żabsonem, zagrała też w teledysku Maty.

  • Guzior: raper pochodzący z Wrocławia, przedstawiciel młodego pokolenia raperów, znany jest z charakterystycznego tonu głosu i tworzenia muzyki z pogranicza cloud rap i trap. Współpracował m.in. z Kubanem, Kukonem, Słoniem.

  • Fama?: zespół powstał w Kępnie. Tworząc muzykę, inspirują się rockiem, popem i jazzem. Stawiają na nieoczywiste dźwięki i refleksyjne teksty. I to właśnie doceniło jury 9. edycji konkursu AEStrada organizowanego przez koło naukowe inżynierów dźwięku AES..

– Ich finałowy koncert był nietuzinkowy – mówi Mikołaj Krakowski, członek jury i komitetu organizacyjnego konkursu AEStrada. – Zachwycił nas zwłaszcza falset, którym śpiewa wokalista. To rzadki głos. Zespół ciekawie też gra. Łączą różne style, dzięki czemu ich muzyka jest elektryzująca.

Zobacz nagranie z całego koncertu finałowego konkursy AEStrada:

W piątek 5 kwietnia organizatorzy przedstawili kolejną gwiazdę tegorocznych Juwenaliów 2024 #WrocławRazem. Jest nim dwukrotny (w 2022 i 2023 roku) zdobywca nagrody POlish DJs CHart dla najlepszego polskiego DJ-a:

  • Tribbs: kompozytor, tekściarz, basista, DJ; współzałożyciel zespołu Linia Nocna, którego debiutancka płyta „Znikam za chwilę” był nominowany do Fryderyka (2018) w kategorii Album Roku Elektronika. Znacie go z viralu, który podbił TikTok w 2023 roku, z  YouTuba, koncertów i płyt.

Aktualizacja: znamy kolejną gwiazdę

  • Znacie przebój „Rapapara” zespołu Łydka Grubasa? No, to właśnie ten artysta jest kolejną gwiazdą, która – to już pewne! – zagra na Juwenaliach #WrocławRazem 2024. Będzie więc trochę rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i folku oraz mnóstwo humoru. Przygotujcie się!

Juwenalia 2024 na stadionie. Będą bilety 

Koncerty będą biletowane zarówno dla studentów, jak i dla osób bez legitymacji. Nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztowały. Szczegóły poznamy na początku kwietnia.

Aktualizacja: bilety już w sprzedaży

Organizatorzy przygotowali trzy pule biletów. Są w sprzedaży od poniedziałku (15 kwietnia) i już jedna trzecia jest w rękach studentów. Teraz dostępna jest trzecia pula biletów: 

  • karnet dwudniowy – 139,99 zł;
  • bilet jednodniowy studencki – 47,99 zł;
  • bilet jednodniowy normalny – 70 zł.

Bilety można kupić TUTAJ 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl