wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. TBS Wrocław najlepszym towarzystwem budownictwa społecznego w Polsce

TBS Wrocław zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego w Polsce w 2024 r., ogłoszonym przez magazyn „Strefa Gospodarki Biznes Magazyn“. Zobacz, za co doceniono wrocławską spółkę.

Reklama

Jak co roku na wiosnę, organizatorzy rankingu TBS-ów w Polsce oceniają działalność towarzystw budownictwa społecznego. Jury bierze pod uwagę takie parametry, jak dane finansowe za poprzedni rok, zrealizowane i rozpoczęte inwestycje, inwestycje w rozwój i szkolenia pracowników TBS-u, a także działalność na rzecz całej społeczności.

Cieszymy się ze zwycięstwa w rankingu najlepszych TBS-ów w Polsce. To potwierdza, że standard i dostępność naszych usług oferowanych mieszkańcom jest wysoki
Wojciech Adamski, prezes Zarządu TBS Wrocław.

W tegorocznym rankingu, kolejność na podium była następująca:

  • TBS Wrocław — 1. miejsce,
  • Toruńskie TBS i Opolskie TBS — ex aequo 2. miejsce,
  • MTBS w Płocku i Widzewskie TBS w Łodzi — ex aequo 3. miejsce

Czytaj także: Budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach z tytułem „Budowa XXI w.”

To już szósty rok z rzędu, kiedy TBS Wrocław plasuje się na podium w rankingu polskich towarzystw budownictwa społecznego. W latach 2019-2021, wrocławska spółka zajmowała pierwsze miejsce. Z kolei w latach 2022-2023 - ex aequo z TBS Opole - wrocławianie byli na 3. miejscu.

TBS Wrocław buduje na wynajem

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o., którego właścicielem jest gmina Wrocław, działa od 1998 r. i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. 

- Całe zamieszanie, które trwa wokół spółki od 2 lat, wynika z pomylenia celu naszej działalności. TBS Wrocław zajmuje się wynajmowaniem mieszkań, nie ich sprzedażą. Natomiast koszty, które ponoszą nasi mieszkańcy, są porównywalne do tych, które dotyczą np. lokatorów w mieszkaniach spółdzielczych - ocenia Wojciech Adamski.

Obecnie spółka jest jedną z największych tego typu w Polsce z 4434 mieszkaniami na wynajem.

- W 2023 r. na jedno ogłoszenie o wolnym mieszkaniu na wynajem mieliśmy średnio 25 chętnych. To najlepszy dowód na to, że usługi TBS, które polegają na wynajmowaniu mieszkań, są potrzebne we Wrocławiu - dodaje prezes TBS Wrocław.

W systemie budownictwa społecznego jest element, który pracuje na korzyść mieszkańców. To wpłata w ramach partycypacji.

- Ona jest wysoka, dla mieszkania o powierzchni ok. 50 mkw. wynosi ok. 100 tys. zł. Ale jest to kwota w pełni zwrotna, do tego waloryzowana powyżej poziomu odsetek bankowych. Dlatego to nie jest wydatek, ale bardziej inwestycja kapitału dla lokatora, a dla nas jest to gwarancja budowy kolejnych, bardzo potrzebnych mieszkań TBS Wrocław w segmencie wynajmu - podkreśla Wojciech Adamski.

Źródło: TBS Wrocław

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl