3. Inwestycje
  4. Co dalej z domem po wypadku budowlanym na Pilczycach we Wrocławiu?
Budynek na ul. Murarskiej 45 bez ściany i po częściowej rozbiórce Tomasz Hołod
Budynek na ul. Murarskiej 45 bez ściany i po częściowej rozbiórce

Mija miesiąc od zawalenia ściany w budynku na Pilczycach. Czy inwestor, który go remontował, wykonał polecania inspektorów i zlikwidował zagrożenie? Jak teraz wygląda dom?

W połowie września pracownicy Powiatowego Inspektoratu Budowlanego dla miasta Wrocławia skontrolowali dom wielorodzinny na ulicy Murarskiej 45 (Pilczyce), w którym w sierpniu zawaliła się ściana frontowa. Sprawdzili, czy inwestor wywiązał się z obowiązków nałożonych przez powiatowego inspektora po wypadku.

— Wykonał częściową rozbiórkę budynku oraz obsypał fundament gruntem. Takie dostał od nas wytyczne — informuje inspektor Przemysław Samocki. — Tym samym zlikwidował bezpośrednie zagrożenie — wyjaśnia.

Zniszczony fragment budynku mieszkalnego prawdopodobnie będzie odbudowany, z ewentualną modyfikacją. Przypomnijmy, że ściana runęła 20 sierpnia podczas remontu, notabene realizowanego na polecenie inspektoratu powiatowego. Przyczyny jej zawalenia ustala policja.

W galerii są zdjęcia zrobione 20 września, a tutaj tekst z fotografiami sprzed miesiąca.