3. Inwestycje
  4. Zmiany na moście Zwierzynieckim we Wrocławiu: jest nowy chodnik i są latarnie
Samochody na moście Zwierzynieckim z nowymi, czarnymi lampami Tomasz Hołod
Samochody na moście Zwierzynieckim z nowymi, czarnymi lampami

W poniedziałek (23 października) piesi przenieśli się z jednej strony mostu Zwierzynieckiego na drugą i korzystają z nowego chodnika. Od niedawna na przeprawie są nowe, czarne lampy na zielonych słupach. Pokazujemy je na zdjęciach.

Od 23 października piesi korzystają z nowego chodnika na moście Zwierzynieckim – po stronie Pasteura. Jednocześnie robotnicy przenieśli się na przeciwległą stronę przeprawy, aby tam dokończyć układanie przejścia.

Trzeba wykonać izolację, koryto pod krawężnik, osadzić krawężnik, a finalnie bardzo precyzyjnie i starannie ułożyć nawierzchnię z płyt granitowych.
Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Prace remontowe i konserwacyjne są w końcowej fazie. Wykonawcy pozostaje jeszcze dokończenie nakładania powłok zabezpieczających na pylony wykonane z czerwonego piaskowca (po stronie nowego chodnika).

Z przedłożonego najświeższego harmonogramu wykonawcy wynika, że termin zakończenia tych prac to połowa listopada.
Ewa Mazur

Od niedawna na zielonym moście są czarne lampy, które pokazujemy w galerii zdjęć.

Remont mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu

Pod koniec lata Zwierzyniecki zrzucił rusztowania i plandeki, ukazując się w zielonych szatach. Nowy kolor, który zastąpił żółty, jest zbliżony do tego sprzed 126 lat. W roku zakończenia budowy (1897) kratownica była szarozielona. Później przemalowywano ją kilkanaście razy, o czym przypominamy w tekście z sierpnia.

Modernizację przeprawy, budowanej w latach 1895-1897 według projektu Richarda Plüddemanna i Karla Klimma, wykonują firmy z Wrocławia: Probudowa i Rotomat. Inwestycja kosztuje około 9,3 mln zł. Płaci za nią miasto Wrocław, a nadzór sprawuje ZDiUM.