4. TOP Wszech Czasów Radia 357 i Sky Tower we Wrocławiu? Wrocław w TOP 3 Radia 357 [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu dziennikarze i słuchacze Radia 357 Radio 357 / Facebook
Na zdjęciu dziennikarze i słuchacze Radia 357

Radio 357 – największy w świecie medialny projekt finansowany przez społeczność chętnie wybierają wrocławianie. W ostatnim miesiącu Wrocław znalazł się w TOP 3 polskich miast, które najchętniej słuchają Radia 357. To dobra okazja, by zapytać o wrocławian pracujących w tym radiu i przekonać się, czy bijący rekordy popularności TOP Wszech Czasów Radia 357 w 2024 roku mógłby być z wrocławskiego Sky Towera. Zobaczcie szczegóły

Radio 357 tworzą dziennikarze i radiowcy dawnej Trójki, czyli Programu III Polskiego Radia, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków.

W radiu 357 swoje audycje mają takie legendy jak Piotr Kaczkowski i Marek Niedźwiecki, ale lista znakomitych dziennikarzy jest tam długa m.in.: Piotr Stelmach, Kuba Strzyczkowski, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Marek Brzeziński, Ola Budka, Michał Gąsiorowski, Paweł Sołtys, Michał Olszański.

Radio 357 – największy w świecie medialny projekt finansowany przez społeczność internetową

Stacja przygotowuje słynny TOP Radia 357, z najważniejszymi utworami wszech czasów, który bije rekordy popularności. Ten najnowszy z 2023 r. pozwolił im ustanowić jeszcze jeden rekord – zostali największym w świecie medialnym projektem finansowanym przez społeczność internetową.

Radio podkreśla, że podczas TOP 357 liczba osób finansujących Radio 357 przekroczyła liczbę wspierających True Crime Obsessed – największy projekt na amerykańskiej platformie Patreon (dotychczas to oni byli światowym liderem w tym zestawieniu).

To zaszczyt tworzyć dla Was Radio 357 i Top. Tym bardziej, że pobiliście kolejny rekord - mamy już ponad 48 000 Patronów! To powoduje, że jesteśmy jednym z największych społecznie finansowanych projektów na świecie!
informowało na początku roku Radio 357 na swoim profilu Facebookowym.

TOP Radia 357 w 2024 roku i Sky Tower Wrocław?

Czy jest szansa na TOP Wszech Czasów Radia 357 z Wrocławia, a jak już z Wrocławia to ze słynnego Sky Towera? Radio organizuje te wydarzenia z najwyższych w Polsce wieżowców.

To zależy od wielu czynników jeszcze nie wiemy gdzie będziemy organizować przyszłoroczny TOP. Nie wykluczam i Wrocławia
Julia Kohman, zarządzająca w Radiu 357 sprzedażą i marketingiem.

Wrocław w TOP 3 Radia 357

Pytanie o TOP Wszech Czasów Radia 357 z Wrocławia jest zasadne tym bardziej, że Wrocław wśród słuchaczy jest właśnie w najnowszym TOP 3.

Wrocław w ostatnim miesiącu jest w TOP 3 miast słuchających 357
zaznacza Julia Kohman i dodaje, że w ścisłej piątce tego zestawienia Wrocław jest zawsze.

TOP Radia 357 – raz w roku wybierają najważniejsze utwory wszech czasów w jedynej takiej audycji

Dotychczas TOP Wszech Czasów Radia 357 odbył się dwa razy – w 2022 ze Skyfall Warsaw – z 46. piętra biurowca Unit w centrum stolicy, a w 2023 z Gdańska – z 32. piętra najwyższego budynku w Trójmieście – Olivii Star.

Za każdym razem był ze streamingiem wideo z wykorzystaniem dronów. W tym roku to ponad 9 godzin nagrania, które oglądali słuchacze 357 z całego świata.

Top Radia 357 to dwanaście godzin audycji na żywo

Top Radia 357 to zestawienie najważniejszych utworów wszech czasów, wyłonionych w głosowaniu online. 1 stycznia 2023 r. zaprezentowali je kolejno: Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Ola Budka i Marcin Łukawski. Podczas finału wydarzenia wystąpił na żywo Ray Wilson, w latach 1996–1998 wokalista zespołu Genesis.

– Na Top Radia 357 zagłosowało tym razem 12 413 Patronów, oddając prawie 700 tysięcy głosów. Liczba głosujących wzrosła o blisko 1000 osób w porównaniu do poprzedniej edycji – informuje Radio 357.

Pierwsza dziesiątka Topu Radia 357 w 2023 r.

1. Queen – BOHEMIAN RHAPSODY
  2. Dire Straits – BROTHERS IN ARMS
  3. The Doors – RIDERS ON THE STORM
  4. Archive – AGAIN
  5. Led Zeppelin – STAIRWAY TO HEAVEN
  6. John Lennon – IMAGINE
  7. Metallica – NOTHING ELSE MATTERS
  8. Guns N’ Roses – NOVEMBER RAIN
  9. Depeche Mode – ENJOY THE SILENCE
  10. Pink Floyd – WISH YOU WERE HERE

Wrocławianie pracują w Radio 357. Zobaczcie kim są i co robią

W sukcesie Radia 357 swój udział mają wrocławianie. Dziennikarzem 357 z Wrocławia jest Antoni Grudniewski rocznik ’99. Na wroclaw.pl pisaliśmy już o tym jak 23-latek z Wrocławia dostał się pod najlepszy radiowy adres na świecie i prowadzi audycje w słynnym Radio 357 w Warszawie.

W Radiu 357 jest także Piotr Kaszuwara, który mieszkał we Wrocławiu od 2011 roku, do czasu wybuchu wojny w Ukrainie. Piotr jest korespondentem wojennym i reportażystą. Na portalu wroclaw.pl opublikowaliśmy rozmowę z Piotrem Kaszuwarą o sytuacji na Ukrainie.

Julia Kohman, dyrektor marketingu i sprzedaży w Radio 357 dodaje, że jest też część zespołu na stałe działających z Wrocławia to – Anna Markowicz z marketingu i Kamila Januszko z zespołu Social Mediów.

Radio 357 najlepszy radiowy adres na świecie: świąteczna akcja

Warto dodać, że Radio 357 słynie ze Świątecznej Akcji Społeczności Radia 357, z których dochód idzie na cele charytatywne. 2 lutego br. podsumowano najnowszą akcję.

– Jak co roku w grudniu prowadziliśmy zbiórkę dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Łącznie Społeczność Radia 357 przekazała na pomoc dzieciom z Polski i Ukrainy 1 424 747,87 złotych! – informuje radio.