3. Wybory parlamentarne 2023 [SERWIS SPECJALNY]
  4. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i poseł Grzegorz Schetyna apelowali o udział w wyborach parlamentarnych
Na zdjeciu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i poseł Grzegorz Schetyna www.wroclaw.pl
Na zdjeciu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i poseł Grzegorz Schetyna

- Stawiam na ludzi, którzy pracują dla dobra Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski. Pan Grzegorz Schetyna, ostatnio jako poseł, a wcześniej pełniąc wiele innych funkcji, zawsze zabiegał o rozwój Wrocławia i regionu - mówił prezydent Wrocławia po spotkaniu z wrocławskim parlamentarzystą. Wspólnie z Grzegorzem Schetyną apelowali o udział w wyborach do Sejmu i Senatu.

Wrocławski parlamentarzysta to jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej, jest od wielu lat obecny na polskiej scenie politycznej, pełnił funkcję m.in. szefa MSW, marszałka Sejmu oraz ministra Spraw Zagranicznych. W nadchodzących wyborach parlamentarnych polityk ubiega się o fotel senatora w okręgu nr 7.

Moja obecność w Warszawie zawsze wiązała się z pracą na rzecz Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski
Grzegorz Schetyna, poseł Koalicji Obywatelskiej, kandydat na senatora z Wrocławia

Po drodze nam z tymi, co budują

Prezydent Jacek Sutryk, komentując efekty spotkania z Grzegorzem Schetyną, zaczął od apelu do wrocławian o jak najliczniejszy udział w głosowaniu. – W środę do południa do rejestru wyborców dopisało się około 60 tysięcy osób. To oznacza olbrzymie zainteresowanie wyborami i zapowiada rekordową frekwencję – mówił prezydent Wrocławia.

Wiele uwagi poświęcił na wskazanie inicjatyw i projektów, w których realizację był Grzegorz Schetyna i jako parlamentarzysta, i jako jeden z liderów Platformy Obywatelskiej. Przyłożył rękę m.in. do powstania Stadionu Miejskiego, remontu dworca głównego PKP oraz budowy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

- To przedsięwzięcia, które miały olbrzymi wpływ na rozwój Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska - mówił Jacek Sutryk. - Gdyby nie Grzegorz Schetyna we Wrocławiu nie byłoby dobrej, mądrej koalicji w radzie miejskiej, z którą skutecznie pracujemy na rzecz miasta – dodał prezydent stolicy Dolnego Śląska.