wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Milionowy gość wrocławskiego zoo w 2018 roku

W czwartek, 16 sierpnia, tuż po godzinie 10.00 bramę Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego przekroczył tegoroczny milionowy gość. Szczęśliwy bilet wstępu kupiła pani Lucyna, która do Wrocławia przyjechała wraz z rodziną. Niespodzianka, jaka na nią czekała, zdecydowanie ją zaskoczyła.

Reklama

Pracownicy wrocławskiego zoo w czwartek, 16 sierpnia, spodziewali się odwiedzin milionowego gościa, który w tym roku pojawi się w ogrodzie. Tak też się stało i kilka minut po godzinie 10.00 bramy ogrodu przekroczyła rodzina z Jeleniej Góry, a wśród niej szczęśliwa nabywczyni milionowego biletu wstępu – pani Lucyna.

Prezes zoo Radosław Ratajszczak osobiście wręczył jej voucher, pozwalający całej rodzinie odwiedzać ogród zoologiczny przez cały rok. Zaskoczeni goście zapowiedzieli, że teraz zdecydowanie częściej będą przyjeżdżać do Wrocławia, aby podziwiać nowe atrakcje, przygotowane we wrocławskim zoo. Ostatnim razem pani Lucyna z rodziną odwiedziła zoo, kiedy jeszcze w ogrodzie nie było największej atrakcji – Afrykarium – było to ponad 4 lata temu.

Jak informują przedstawiciele zoo, w weekendy na terenie ogrodu pojawia się około 20 tysięcy gości, jednak ze względu na odpowiednią liczbę kas, w ostatnim czasie kolejki zdarzają się naprawdę rzadko.

Warto zaznaczyć, że wrocławskie zoo stało się najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Polsce.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama