4. Mamy we Wrocławiu nowe lodowisko!
Grupa łyżwiarzy na nowym lodowisku Fot. Bartosz Chochołowski
Grupa łyżwiarzy na nowym lodowisku

Od pierwszej chwili cieszy się wielką popularnością - od godziny 9.00 działa nowe, kryte lodowisko we Wrocławiu. Miejska spółka Spartan w sobotę 16 grudnia otworzyła nowy obiekt przy ul. Sukielickiej w parku Tysiąclecia. Spotkaliśmy na nim cały przekrój łyżwiarzy: od maluchów po seniorów, od mistrzów po ewidentnie początkujących, którzy do godz. 15.00 mogą tam jeździć za darmo. Zobaczcie, ile będą kosztowały bilety na lodowisko oraz zdjęcia z otwarcia.

Nowe lodowisko jest piątym takim obiektem na mapie Wrocławia. Znajduje się na terenie istniejących już torów wrotkarskich w parku Tysiąclecia.

Rozwijając miasto musimy myśleć o wszystkich jego aspektach, aby Wrocław był dobrym miejscem do życia. Tworzymy miejsca pracy, inwestujemy w komunikację, ale bardzo ważne są też miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Patrząc, ile dziś przyszło tu ludzi, wniosek jest jasny: wrocławianie kochają sport.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Powiększ obraz: Nowe lodowisko przy ul. Sukielickiej już otwarte. Fot. Bartosz Chochołowski
Nowe lodowisko przy ul. Sukielickiej już otwarte.

Jest to zadaszone lodowisko o wymiarach 50x25 m, co daję powierzchnię lodu 1245 m kw. W okresie wiosenno-letnim przestrzeń będzie otwartą halą wrotkarską. Zimą płyta mrożona jest i zamieniana w taflę lodu, która pomieści nawet 200 łyżwiarzy. Zobacz w galerii zdjęcia z otwarcia lodowiska.

16 grudnia lodowisko za darmo

Dziś (16 grudnia) od godz. 9:00 do 15:00 można wypożyczać łyżwy i wchodzić na lodowisko za darmo. Są prowadzone również warsztaty łyżwiarskie, w których wziąć udział będzie mógł każdy - również bezpłatnie! To świetna okazja, by spotkać się z profesjonalistami różnych lodowych dyscyplin i wziąć udział w konkursach, zawodach, a nawet wygrać drobne upominki.

Zaprosiliśmy instruktorów, trenerów i zawodników hokeja na lodzie i jazdy figurowej. Będziecie mogli pouczyć się z nimi od podstaw jazdy na łyżwach, doskonalić swoje umiejętności, a nawet zagrać w hokeja! Wszystko to na nowym lodowisku przy ul. Sukielickiej!
Maciej Moczko, WCT Spartan

Dziś lodowisko będzie czynne do 15.00. Jutro otwarcie o godz. 8.00. Na dole tekstu można sprawdzić cennik biletów.

Lodowisko, a latem rolkowisko

Budowa obiektu trwała niecały rok. W pierwszym kroku wybudowany został dwukondygnacyjny budynek z szatniami, toaletami, zapleczem socjalnym i wypożyczalnią sprzętu.

Drugim etapem inwestycji było wybudowanie krytego rolkowiska, które w sezonie zimowym będzie pełniło funkcję lodowiska. Cały obiekt wykorzystuje ekologiczne technologie. Ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, natomiast energię dostarczają panele fotowoltaiczne. Łączny koszt inwestycji to około 16,5 miliona złotych.

W ciągu ostatnich kilku lat udało nam się rozbudować i stworzyć kompletne Centrum Sportów Wrotkarskich na Nowym Dworze. Pragnę przypomnieć, że istniejące tam od The World Games tory wrotkarskie do jazdy szybkiej i ulicznej zostały oświetlone, wybudowany został skatepark dla miłośników jazdy na deskorolce, BMX-ie, rolkach lub hulajnodze, a w ciągu ostatniego roku powstał budynek szatniowo-socjalny będący zapleczem otwieranego właśnie krytego lodowiska, które w sezonie wiosenno-letnim posłuży jako rolkowisko.
Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan sp. z. o.o.

Lodowisko przy Sukielickiej na Nowym Dworze (godziny otwarcia, bilety, cennik)

Lodowisko otwarte będzie w tygodniu od godziny 16.00 do 22.00, a w weekendy od 8.00 do 22.00. W każdy poniedziałek obowiązywać będzie specjalna promocja dla wszystkich tzw. „TANIE ŚLIZGANIE”. Przez cały dzień każdy, czy to dziecko, czy dorosły, za wejściówkę na lodowisko zapłaci jedynie 18 zł.

Ceny biletów:

wtorek-piątek:

• bilet normalny - 25 zł/h,
  • bilet ulgowy dla: dzieci i młodzieży szkolnej, studentów do 26. roku życia i emerytów - 20 zł/h
  • bilet rodzinny /min 3 os., max 2 dorosłe/ - 20 zł/os./h
  • bilet dla osoby towarzyszącej /bez możliwości wejścia na płytę/ - 2 zł

sobota-niedziela:

• bilet normalny - 30 zł/h
  • bilet ulgowy dla: dzieci i młodzieży szkolnej, studentów do 26. roku życia i emerytów - 24 zł/h
  • bilet rodzinny /min 3 os., max 2 dorosłe/ - 24 zł/os.

Wypożyczalnia:

• łyżwy + kask gratis - 15 zł/h
  • pingwin, foka, niedźwiadek - 20 zł/h
  • ostrzenie łyżew - 20 zł za parę

Popołudniami i w weekendy na lodowiskach poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować nas będą o zmianie kierunku jazdy, dzięki czemu nie tylko nie zakręci nam się w głowie, ale też nauczymy się jeździć w dwóch kierunkach.