3. Dzień Życzliwości we Wrocławiu 2024
  4. Gra miejska z okazji Dnia Życzliwości 2023. Sprawdź, jak się zapisać
Gra miejska z okazji Dnia Życzliwości 2023. Na zdjęciu dłoń trzymająca materiały do gry. UMW

Masz ochotę na podróż w czasie? Zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Powrót do Życzliwości”, która odbędzie się 26 listopada z okazji Dnia Życzliwości 2023. Start: wrocławski Rynek. Finał: Magnolia. Udział w zabawie jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać.

Kiedy przez ekrany smartfonów i telewizorów obserwujemy międzynarodowe konflikty lub doświadczamy trudnych relacji w najbliższym otoczeniu, gdy przestają się liczyć dobra wola i zrozumienie – musimy wrócić do źródła i odbudować życzliwość w kontaktach międzyludzkich.

Pomoże nam w tym fantastyczna gra miejska, podczas której będzie można nie tylko świetnie się bawić, wykonując ciekawe zadania, ale i przypomnieć sobie, jak ważne jest pielęgnowanie życzliwości i okazywanie jej innym.

Gra miejska „Powrót do Życzliwości”

Tym razem zaproponujemy uczestnikom prawdziwą podróż w czasie – „Powrót do Życzliwości”. Zabawa jak zwykle rozpocznie się w Rynku przy krasnalu Życzliwku, który roztacza nad nią honorowy patronat.

Gracze będą mieli do wykonania siedem zadań rozlokowanych na siedmiu stacjach w centrum miasta.

W każdym punkcie będą na nich czekać wrocławianie z… Wrocławia przyszłości! Powrócili oni do roku 2023 z różnych momentów historii miasta, żeby opowiedzieć nam, jakie skutki niesie brak życzliwości. Przybysze poproszą uczestników o ratunek, ale też pozostawią im ważną przestrogę na przyszłość – brak życzliwości może mieć poważne konsekwencje. Nie jest jednak za późno, by im zapobiec, o ile wszyscy powrócimy do życzliwości!

Jakie nagrody dostaną zwycięzcy?

Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Magnolia Park oraz Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego.

Najważniejsze informacje

• Udział w zabawie jest bezpłatny.
  • Szczegóły od 15 listopada na facebookowej stronie Exploring Events.
  • Start: przy fontannie i krasnalu Życzliwku na wrocławskim Rynku 26 listopada o godz. 10.00.
  • Finał: Magnolia Park, wejście od strony ul. Legnickiej, około godz. 13.00.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia