3. Dzień Życzliwości we Wrocławiu 2024
  4. Dzień Życzliwości z Planszówkami - takie gry łączą!
Planszówki w Awarii Prądu. Na zdjęciu kilka młodych osób grających przy stole w gry planszowe UMW

Choć życzliwość ma swoje święto 21 listopada, jej serdeczna aura roztacza się również na inne dni. Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego postanowił nieco wydłużyć obchody i zaprosić wszystkich chętnych na specjalne wydarzenie: 26 listopada po raz pierwszy w programie tego święta zagości Dzień Życzliwości z Planszówkami!

Każdy fan gier wie, że planszówki integrują. Łączą osoby z różnych pokoleń i środowisk; sprawiają, że stajemy się zgraną paczką bez względu na to, jak długo znaliśmy się wcześniej. Tylko na pozór są rywalizacją. Przede wszystkim chodzi w nich o wspólne spędzenie czasu w miły, sympatyczny sposób. Gdy to się udaje, wszyscy są zwycięzcami!

Dzień Życzliwości - wpadnij do Awarii Prądu

Wydział Promocji Miasta i Turystyki wspólnie z kawiarnią „Awaria Prądu” (ul. Szczytnicka 28) oraz wrocławskimi boardgames content creators „Ekipa przy Planszy” zaprasza na Dzień Życzliwości z Planszówkami, podczas którego można usiąść przy wspólnych stołach, porozmawiać, pośmiać się i pograć. Różnorodna lista życzliwych gier zapewni dobrą zabawę osobom w każdym wieku.

„Awaria Prądu” jest wyjątkową kawiarnią z kolekcją 1000 gier planszowych, które tylko czekają, żeby wylądować na stole obok kubka pysznej kawy, herbaty czy gorącego kakao. To miejsce idealne na spotkanie z przyjacielem, wieczór w gronie znajomych, kameralne urodziny, randkę czy niedzielne popołudnie z rodziną. Poza codzienną możliwością zagrania we własnym gronie kawiarnia proponuje  również wydarzenia promujące gry planszowe, m.in. premiery gier czy wieczory tematyczne. Każdy fan gier może poczuć się tu jak w domu! A jeśli dopiero planujecie zacząć swoją przygodę z grami – zróbcie to właśnie w „Awarii Prądu”.

„Ekipa przy Planszy” to pasjonaci, którzy od prawie trzech lat dzielą się swoją miłością do gier planszowych. Działają głównie na Instagramie i YouTube, a największą frajdę sprawiają im filmy i opowiadanie o grach. Bliski jest im każdy rodzaj gier – omawiają zarówno te familijne, imprezowe i logiczne, jak i strategiczne, tzw. euro suchary oraz area control. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ich materiały pełne są szczerego entuzjazmu i znakomitego humoru. Planszówki to ich pasja, którą realizują po godzinach.

Nie wiesz jak grać? Nie szkodzi!

Zarówno gospodarze z „Awarii Prądu”, jak i „Ekipa przy Planszy” w najżyczliwszy sposób wytłumaczą Wam każdą grę, w którą będzie można zagrać podczas Dnia Życzliwości z Planszówkami!

Przypominamy:

• Startujemy w niedzielę 26 listopada o godzinie 15.00; planowane zakończenie – około godziny 18.
  • Wstęp bezpłatny
  • Obowiązują zapisy: informacje na temat liczby miejsc, listy gier oraz instrukcji zapisów znajdą się na Facebooku, na dedykowanym wydarzeniu pod nazwą Dzień Życzliwości z Planszówkami.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia