Ruszyły zapisy na 3. Bieg dla Hospicjów

Pierwszy z tegorocznych wrocławskich biegów startuje już 3 marca 2018 r. Podczas otwarcia sezonu z Wrocław Marathon Team w kompleksie Stadionu Olimpijskiego w trasę wyruszą uczestnicy 3. Biegu Dla Hospicjów. Pod koniec stycznia wystartowały zapisy online, koszt wpisowego wynosi minimum 40 zł.

  • W 3. Biegu dla Hospicjów wystartować może rekordowa liczba uczestników, fot. Fundacja Hospicyjna

    W 3. Biegu dla Hospicjów wystartować może rekordowa liczba uczestników, fot. Fundacja Hospicyjna


To już kolejna edycja imprezy charytatywnej organizowanej przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, z której cały dochód zostanie przekazany na potrzeby pacjentów wrocławskich hospicjów. Dystans biegu będzie wynosił 4 kilometry, start zaplanowano na 14.00, a limit uczestników ustalono na 999 osób. Bieg odbędzie na trasie wytyczonej na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu i w jego najbliższej okolicy (wał nad Odrą).

Zapisy do 28 lutego 2018 r.

Na bieg można się zapisać na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl. Opłata startowa w całości przeznaczona jest na potrzeby hospicjów i wynosi co najmniej 40 zł. Chętni mogą jednak przelać więcej środków. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i ciepły posiłek, a najlepsi - dyplomy i nagrody rzeczowe.

W poprzednich edycjach Biegu dla Hospicjów wzięło udział ponad 1000 biegaczy. Za pierwszym razem pobiegło ok. 500 osób, za drugim 800, ale ze względu na większą liczbę zgłoszeń w tym roku limit wynosi aż 999 miejsc na starcie. Dystans umożliwia udział w biegu osobom, które nie są profesjonalnymi biegaczami, gdyż nie ma ograniczeń czasowych.

Trzecią edycję biegu oprócz Fundacji Hospicyjnej organizuje również Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Miasto pomaga w zakupie koszulek oraz finansuje pomiar czasu. Za profesjonalną obsługę biegu odpowiada Młodzieżowe Centrum Sportu oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która udostępnia swoje tereny i miejsca parkingowe.

3. Bieg dla Hospicjów

3. Bieg dla Hospicjów

Biegi i maratony / Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin 3 marca 2018 14:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Otwarcie sezonu biegowego 2018 we Wrocławiu

Po raz pierwszy impreza charytatywna stanie się częścią większego wydarzenia. – Bieg Hospicyjny powoli urasta do rangi trzeciego biegu w mieście ze względu na rosnącą liczbę startujących i limit zgłoszeń. Chcemy, by wszyscy wrocławianie dowiedzieli się o tych szczytnych ideach. Dlatego przy okazji biegu hospicyjnego w tym roku po raz pierwszy otworzymy cały sezon biegowy we Wrocławiu. Cieszymy się, że miasto może wspierać taką inicjatywę – podkreśla Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu.

Podczas Otwarcia sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team, w sobotę 3 marca od samego rana wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z biegową ofertą Dolnego Śląska, zwiedzić Stadion Olimpijski, czy wziąć udział w inauguracji kolejnej edycji programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”.

Środki przeznaczone na wrocławskie Hospicja

W 2017 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie 41 987 zł. W sumie w ciągu dwóch lat udało się pozyskać ponad 70 tys. zł. Zostały one przeznaczone na potrzeby Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Bożego, prowadzonego przez Konwent Bonifratrów.

Pierwsze z nich dzięki zgromadzonym środkom zakupiło nowy sprzęt do wypożyczalni, z której korzystają rodziny chorych. Drugie hospicjum wydało otrzymane fundusze m.in. na zakup leków i opatrunków, posiłki dla pacjentów czy wynagrodzenie pielęgniarek. Dodatkowo Fundacja PKO przekazała ponad 30 tys. zł, za które zakupiono niezbędny sprzęt medyczny, m.in. pompy infuzyjne.

– Głównym naszym problemem jest bardzo drogi sprzęt medyczny. Ostatnio musieliśmy wymienić wiele koncentratorów tlenu, na co również przeznaczyliśmy środki z poprzedniej edycji Biegu dla Hospicjów. Ale z tych pieniędzy pomagamy również biednym i potrzebującym, samotnym chorym czy osieroconym dzieciom – wymienia Feliks Błaszczyk z Hospicjum przy Dolnośląskim Centrum Onkologii.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się pobić ubiegłoroczny rekord. – Wszyscy możemy pomóc pacjentom hospicjów w godnym przejściu przez wyjątkowo trudny okres życia, jakim jest czas umierania. Spotkajmy się na biegu – mówi prezes Fundacji Hospicyjnej dr hab. Bożena Szaynok.

Zobacz inne biegi we Wrocławiu i w okolicy w 2018 r.

Zgłoś uwagę