Remont autostrady A4 – kolejny etap [OBJAZD]

Od 16 czerwca wieczorem wykonawca remontu autostrady A4 przy punkcie opłat w Karwianach rozpoczyna ostatni etap prac. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

  • Największe korki tworzą się przy bramkach w Karwianach w kierunku Katowic. Dla aut osobowych wyznaczono objazdy.


W niedzielę (16 czerwca) wieczorem ruch z kierunku Katowic powróci na obecnie remontowaną, północną jezdnię i będzie obsługiwany przez 5 bramek wyjazdowych z odcinka płatnego. Ruch w kierunku Katowic będzie, przed samym poszerzeniem związanym z poborem opłat, sprowadzany do jednego pasa (na długości około 200m), a następnie kierowany do trzech funkcjonujących bramek wjazdowych na odcinek płatny. Podczas tego etapu robót wyłączone z ruchu będzie pięć środkowych bramek.

Zgodnie z założonym harmonogramem ten etap ma zakończyć się do 25 czerwca. 

– Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 ton – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Zalecany objazd dla aut do 3,5 t

Objazd rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie kierowcy zjeżdżają z autostrady A4 na drogę ekspresową S8 (dalej drogę krajową nr 8) w kierunku Kłodzka. Następnie należy skręcić w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław).

Drogą wojewódzką 395 kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Taka sama trasa zalecanego objazdu obowiązuje dla przeciwnego kierunku ruchu.

 

Do remontu jezdnie i miejsca postojowe

Zamówienie obejmowało zaprojektowanie oraz wykonanie remontu obu jezdni autostrady A4 w rejonie PPO Karwiany, jezdni manewrowych i miejsc postojowych na parkingu oraz drogi dojazdowej. Przed rozpoczęciem robót w terenie wykonawca musiał się do nich przygotować, wykonując dokumentację projektową, projekt stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami, oraz wykonać odcinek próbny. Remont za około 2,5 mln złotych wykonuje firma Strabag Infrastruktura. 

 

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKIA 19 111. Zasięgnąć ich można– także w lokalnych Punktach Informacji Drogowej (PID). Oddział we Wrocławiu  (71) 320 98 18.Zgłoś uwagę