Remont autostrady A4 rusza 20 maja

Od 20 maja wykonawca remontu autostrady A4 przy punkcie opłat w Karwianach rozpoczyna pracę. Od wtorku kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu. Wyznaczono zalecany objazd dla aut osobowych. 

  • Rusza remont autostrady w okolicach punku opłat w Karwianach.


Od 20 maja wykonawca remontu PPO Karwiany na A4 rozpoczyna prace w terenie. We wtorek od wczesnych godzin porannych kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w okolicy punktu poboru opłat Karwiany. Wykonawca będzie ustawiał oznakowanie na jezdni, natomiast przełożenie ruchu planowane jest w późnych godzinach popołudniowych. 

Zamknięte zostaną trzy bramki w kierunku Katowic (nr 11, 12, 13), a do dyspozycji kierowców będą dwie bramki (nr 9, 10). Na ten etap robót przewidziano ok. 2 tygodnie.

Zalecany objazd dla aut do 3,5 t

Aby uniknąć korków i utrudnień, dla kierowców aut do 3,5 t masy całkowitej wyznaczono zalecany objazd. Rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie kierowcy zjeżdżają z autostrady A4 na drogę ekspresową S8 (dalej drogę krajową nr 8) w kierunku Kłodzka. Następnie należy skręcić w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław). Drogą wojewódzką 395 kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Taka sama trasa zalecanego objazdu obowiązuje dla przeciwnego kierunku ruchu.

Planowany termin zakończenia prac to koniec czerwca. 

Do remontu jezdnie i miejsca postojowe

Zamówienie obejmało zaprojektowanie oraz wykonanie remontu obu jezdni autostrady A4 w rejonie PPO Karwiany, jezdni manewrowych i miejsc postojowych na parkingu oraz drogi dojazdowej. Przed rozpoczęciem robót w terenie wykonawca musiał się do nich przygotować wykonując dokumentację projektową, projekt stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami oraz wykonać odcinek próbny. Remont za około 2,5 mln złotych wykonuje firma Strabag Infrastruktura. 

 

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKIA 19 111. Zasięgnąć ich można także w lokalnych Punktach Informacji Drogowej (PID). Oddział we Wrocławiu - (71) 320 98 18.Zgłoś uwagę