Baseballowy finał Pucharu Polski we Wrocławiu

W ostatni weekend sierpnia Wrocław stanie się najważniejszym punktem na mapie polskiego baseballu. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska zostanie rozegrany dwudniowy finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się cztery najlepsze drużyny z naszego kraju, w tym przedstawiciele gospodarzy Barons Wrocław.


To historyczna chwila dla Wrocławia, gdyż tegoroczny finał Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na obiektach przy ul. Niepodległości 6, odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska po raz pierwszy. Miejmy zatem nadzieję, że obrońcy tytułu, drużyna Barons Wrocław, dzięki wsparciu lokalnych kibiców po raz kolejny sięgnie po upragniony tytuł.

Najlepsze drużyny w kraju

W turnieju finałowym ujrzymy cztery znakomite drużyny. Poza Barons Wrocław kibice będą mogli podziwiać aktualnego mistrza Polski Silesię Rybnik, prowadzonego przez japońskiego szkoleniowca Ryoma Wataname. Rybniczanie bardzo dobrze zaprezentowali się w europejskich pucharach, dochodząc do samego finału kwalifikacji pucharu konfederacji.

Kolejnym finalistą będzie drużyna Dębów Osielsko z rewelacyjnie spisującymi się w tym sezonie Amerykanami Danielem Catalanem i Adenem Cabralesaem. Ostatnim zespołem, który powalczy o końcowy sukces będą Centaury Warszawa, w której występuje jeden z najlepszych miotaczy i atakujących w Polskiej lidze Marek Podgórski.

W drużynie gospodarzy – Barons Wrocław zobaczymy, między innymi, najdalej odbijającego w tym sezonie Abela Jefte Medine oraz bardzo dobrego miotacza Marcina Musiałka. Baronowie liczą zwłaszcza na swoje młode talenty, które udanie w trakcie przerwy wakacyjnej reprezentowały biało-czerwone barwy i wielokrotnie pokazały swój zapał i charakter.

6 meczów przez cały weekend

W trakcie weekendowego turnieju odbędzie się aż 6 meczów. Trzy w sobotę i trzy w niedzielę. Co więcej, każdy uczestnik otrzyma specjalne foldery z zasadami gry, a w zrozumieniu toczonej akcji pomocą będzie służył także doświadczony komentator.  

Jako znakomitą formę rozrywki można potraktować także sobotni Home Run Derby, rodem z All Star Game z USA. To widowiskowe zawody, w których rywalizują ze sobą najlepsi pałkarze. Ich celem jest wybicie jak największej liczby piłek poza boisko.

Organizatorzy zapewniają także, że przez cały weekend będzie funkcjonowała interaktywna baseballowa gra planszowa, gdzie pod okiem animatorów będzie można wypróbować swoich sił. Natomiast w niedzielę, przed finałowym meczem, około godziny 15.00, odbędzie się koncert wrocławskiego zespołu Antone & The Gang Band.

Finał Pucharu Polski – wielkie święto baseballu

Finał Pucharu Polski – wielkie święto baseballu

Wydarzenia sportowe / Zawody / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 25 sierpnia 2018 do 26 sierpnia 2018

Miejsce Boisko do baseballa

Zobacz

Ponadto, przy boisku baseballowym będzie można zmierzyć się z maszyną do narzucania piłek, a także sprawdzić prędkość swojego narzutu i poćwiczyć rzucanie i chwytanie piłki.

Więcej o całym wydarzeniu może przeczytać na www.barons.pl oraz na stronie na www.facebook.com/baseballwroclawZgłoś uwagę