Aleksandyr Kolew dołączy do WKS?

23-letni napastnik Aleksandyr Kolew, który jesienią 2015 roku był powołany do reprezentacji Bułgarii, przyjechał na testy medyczne do Śląska Wrocław.

  • Aleksandyr Kolew na testach w Śląsku Wrocław

    Aleksandyr Kolew na testach w Śląsku Wrocław


W niedzielę przed południem Bułgar wylądował na wrocławskim lotnisku. Aleksandyr Kolew posiada też belgijski paszport. Do Belgii wyjechał wraz z rodzicami, gdy miał 15 lat. Był piłkarzem mniej znanych drużyn Dessel Sport i ASV Geel.

Piłkarz mierzy 191 cm wzrostu, jest lewonożny. Ostatnio był zawodnikiem Botewa Płowdiw występującego w bułgarskiej ekstraklasie. W 32 spotkaniach w barwach tej drużyny, strzelił 5 goli i miał dwie asysty. Ma opinię utalentowanego piłkarza, o naprawdę dużych możliwościach. 

Przez selekcjonera Iwajło Petewa został powołany do reprezentacji Bułgarii na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Norwegią oraz Włochami, ale nie wybiegł na boisko. Był też na konsultacji szkoleniowej bułgarskiej kadry. 13 razy wystąpił w młodzieżowej reprezentacji tego kraju i zdobył dla niej 5 bramek. Na początku lutego rozwiązał kontrakt z zespołem z Płowdiw i został wolnym zawodnikiem.

Zdaniem niektórych mediów na początku roku piłkarzem tym interesowała się Jagiellonia Białystok, z którą Śląsk przegrał w piątek 1:2. Do transferu jednak nie doszło, bo Kolew był wtedy jeszcze związany z Botewem.

Zgłoś uwagę