wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przygotowuje ponad pół tysiąca miejsc dla studentów w akademiku Arka

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ulepsza swój największy akademik. Kilkuosobowe pokoje i wspólne łazienki zostaną zastąpione pokojami dwuosobowymi z aneksami kuchennymi i łazienkami. Uczelnia planuje otworzyć Arkę za dwa lata. Jej remont kosztuje kilkanaście milionów złotych.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Arka (ul. Olszewskiego 25) to największy z sześciu akademików Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i czwarty największy w mieście. Obecnie jest w niej 536 miejsc w pokojach jednoosobowych, dwuosobowych i trzyosobowych. Oprócz tego:

 • pokój do nauki,
 • wspólne kuchnie i łazienki,
 • pralnie,
 • suszarnia,
 • sala telewizyjna,
 • siłownia,
 • pomieszczenia na rowery,
 • sala bilardowa,
 • klub Akwarium.

Arka studentów w remoncie

Z powodu wartego 15 mln zł remontu Arka jest obecnie zamknięta, co oznacza, że nie wprowadzą się do niej studenci na rozpoczynający się w październiku rok akademicki 2022/2023. Prawdopodobnie także na kolejny, ponieważ uczelnia planuje otworzyć Arkę w 2024 roku.  Jak najszybciej się da  mówi Małgorzata Moczulska z UPWr.

Kilkuosobowe pokoje i wspólne łazienki zostaną zastąpione pokojami dwuosobowymi  z aneksami kuchennymi i łazienkami. Przewidziany jest także moduł pokoi jednoosobowych z aneksami i łazienkami, dostosowany do potrzeb studentów niepełnosprawnych, oraz winda.

Przyrodniczy ma pięć innych akademików: Centaur, Labirynt, Raj, Talizman i Zodiak. Wszystko wskazuje na to, że wypełnią się do ostatniego miejsca, których w sumie jest ponad tysiąc.

Opłaty o jedną trzecią w górę

Studentów nie zniechęciła cena, która wzrosła o 30 procent.  Podwyżka była koniecznością, koszty utrzymania budynków są bowiem coraz wyższe, na przykład drastycznie rosną ceny energii i gazu  wyjaśnia Małgorzata Moczulska.

W domach studenckich UPWr pokój jednoosobowy kosztuje od 648 zł do nawet 1434 zł (w zależności od standardu i rodzaju), zaś miejsce w dwójce od 625 do 882 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl