wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dziś niesamowite roboty opanują Wrocław. Będą się ścigać, walczyć i latać [WSTĘP WOLNY]

Prawie 200 robotów pojawi się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, na Politechnice Wrocławskiej. Punktualnie o godz. 10:00 w budynku C-13 (Wyb. Wyspiańskiego 23-25) wystartuje Robotic Arena 2023 – jedna z największych w Polsce imprez robotycznych. Wstęp wolny.

Reklama

To już XIV edycja zawodów cieszących się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i kibiców. Rok temu w piętnastu konkurencjach rywalizowało kilkaset robotów, a imprezę odwiedziły tysiące kibiców.

Robotic Arena 2023: termin i uczestnicy

W najbliższą sobotę swoje konstrukcje zaprezentuje ponad 250 zawodników z siedmiu państw, m.in. z Turcji, Azerbejdżanu i Kazachstanu.

W tym roku dzięki lepszemu rozplanowaniu aren do programu zawodów udało nam się włączyć także drony. W holu „Serowca” stanie duża klatka, w której rozegrane zostaną trzy konkurencje: Dron Stunt, Dron Infinity i Dron Sandbox
Wojciech Bohdan, koordynator zawodów z Koła Naukowego Robotyków KoNaR.

Program Robotic Arena 2023

Nie zabraknie wyścigów i zmagań nawiązujące do japońskich zapasów. Podczas NanoSumo, MicroSumo Enhanced, MiniSumo Enhanced, Sumo i MegaSumo zobaczymy walki robotów różniących się wielkością. Zmierzą się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i kilkukilogramowe kolosy.

Widowiskowo zapowiada się również rywalizacja w konkurencji Combat Raptor, która wzbudziła ogromne zainteresowanie kibiców podczas ostatniej edycji zawodów. Walka robotów na piły, noże, młoty i kilofy, a wszystko w zamkniętej – dla bezpieczeństwa widzów – klatce to nie lada gratka dla wszystkich miłośników destrukcji.

W trakcie zawodów będzie można także zobaczyć, nad czym aktualnie pracują studenci z Koła Naukowego Robotyków „KoNaR”. Na swoim stoisku zaprezentują m.in. robota pirotechnicznego „Ariadna” oraz system hydroponiczny „Luna”.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl