wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pierwszy w historii PWr w pełni autonomiczny i elektryczny bolid bierze udział w międzynarodowych zawodach

Pięć dni rywalizacji w gronie 70 studenckich zespołów z całego świata, i to na jednym z najsłynniejszych torów wyścigowych na świecie – węgierskim Hungaroring. W takim stylu studenci z koła naukowego PWr Racing Team rozpoczęli zmagania z wykorzystaniem swojego najnowszego bolidu, który rozpędził się tak bardzo, że już kilka dni później pojawił się na niemieckim Hockenheimring!

Reklama

Zaprezentowany w czerwcu RT12e to najnowszy model zaprojektowany i stworzony przez studentów z PWr Racing Team. Pojazd jest pierwszym w pełni autonomicznym i elektrycznym bolidem w historii Politechniki Wrocławskiej.

Rozwiązane drobne problemy techniczne

RT12e oficjalnie miał wyruszyć na tor już w lipcu, jednak konstruktorzy wykryli w nich kilka drobnych usterek. Dodatkowe testy bolidu przyniosły oczekiwany efekt i po kilku tygodniach studenci z PWr Racing Team wybrali się na węgierski tor Hungaroring, który regularnie gości m.in. wyścigi Formuły 1. Choć nie obyło się bez problemów, zespół opuszczał zawody Formula Student z zadowoleniem i 11. miejscem w klasyfikacji konkurencji statycznych.

Niestety nie udało nam się wyjechać na tor naszym RT12e z powodu trudności z przejściem inspekcji pakietu baterii. Byliśmy jednak świadomi, że takie problemy mogą wystąpić w tym sezonie, ponieważ po raz pierwszy mierzymy się z tym wyzwaniem, a ze względu na bezpieczeństwo nasze i innych drużyn, bolidy są bardzo szczegółowo sprawdzane. Dostaliśmy jednak cenne informacje od sędziów i wiemy, co musimy poprawić
PWr Racing Team

Wielki sukces na torze Formuły 1

Następnym krokiem dla PWr Racing Team była wizyta na niemieckim torze Hockenheimring, innym obiekcie doskonale znanym miłośnikom motoryzacji. Tym razem udział w zawodach Formula Student był jeszcze bardziej owocny!

Znamy już wyniki jednej z konkurencji, czyli Engineering Design, w której oceniany jest projekt bolidu, jego wykonanie, a także wiedza naszych konstruktorów. Sędziowie byli pod wrażeniem poziomu zaawansowania technicznego i wdrożonych innowacyjnych rozwiązań. Nie spodziewali się aż tak rozwiniętego projektu już w pierwszym elektrycznym i autonomicznym bolidzie. Przełożyło się to na pozytywne oceny - zajęliśmy 8. miejsce na 66 drużyn z całego świata!
PWr Racing Team

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl