wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Koło naukowe PWr Racing Team zaprezentowało najnowszy bolid. Pojazd jest elektryczny i może jeździć bez kierowcy

Studenci z PWr Racing Team rozpoczęli kolejny etap w swojej historii. Jedno ze strategicznych kół naukowych Politechniki Wrocławskiej zaprezentowało nowy bolid, który będzie ścigał się w międzynarodowych zawodach. Młodzi konstruktorzy po raz pierwszy odeszli od spalinowej wersji pojazdu. Najnowszy model RT12e jest elektryczny i posiada systemy do jazdy autonomicznej.

Reklama

Członkowie PWr Racing Team nie ukrywają, że zamknęli pewien rozdział w historii jednego z najbardziej rozpoznawalnych uczelnianych kół naukowych. Prezentacja najnowszej wersji bolidu to podsumowanie nie tylko ostatnich dwunastu miesięcy, ale również poprzednich lat, kiedy to na Politechnice Wrocławskiej powstawały bolidy spalinowe.

Galeria zdjęć

PWr Racing Team - przed zespołem prestiżowe zawody

Całe to doświadczenie co roku przekazywane jest młodszym konstruktorom, dzięki czemu jesteśmy w stanie tworzyć bolidy coraz wyższej klasy. Dziś premierę ma nasz pierwszy elektryczny pojazd z systemami do jazdy autonomicznej
Radosław Wróbel, lider zespołu PWr Racing Team

Jeszcze w tym roku załoga PWr Racing Team wystartuje w prestiżowych wyścigach w Czechach, na Węgrzech, w Niemczech oraz Chorwacji. Podczas niektórych zawodów studentów czeka rywalizacja w kategorii „driver less”, co oznacza, że bolid będzie się poruszał bez kierowcy.

Konstruowanie bolidu to praca na pełen etat

Studenci Politechniki Wrocławskiej nie ukrywają, że powstanie bolidu RT12e to efekt bardzo ciężkiej pracy kilkudziesięciu osób. Jak podkreślają, ich zaangażowanie jest ogromne, a przez dwa ostatnie tygodnie przed premierą ich warsztat nie został zamknięty ani razu.

Galeria zdjęć

Myślę, że można to porównać z pracą na cały etat. Poświęcamy naprawdę dużo, żeby tutaj być. Każdy z nas wie, ile to kosztuje. To ogromna część naszego życia
Mateusz Sikorski, PWr Racing Team

PWr Racing Team - koło naukowe, które jest marką

PWr Racing Team to jedno z pięciu kół strategicznych Politechniki Wrocławskiej. Dotychczas jego załoga zbudowała 11 spalinowych bolidów i zdobyła aż 35 medali na arenie międzynarodowej. Co istotne, PWr Racing Team to jedyny polski zespół, który wygrał zawody prestiżowej serii Formula Student.

PWr to marka. Zespół jest świetnie zorganizowany i działa niczym małe przedsiębiorstwo. To koło naukowe, które od lat kojarzy się z jakością, zaangażowaniem i najwyższymi notowaniami. Ich sukcesy to dla nas wielka duma i ogromna satysfakcja.
dr inż. Piotr Górski, Prorektor ds. Studenckich na Wydziale Mechanicznym

Galeria zdjęć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl