wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bary mleczne i stołówki studenckie we Wrocławiu – co wybierzesz, gdy głód Cię ściśnie? [CENY, ADRESY]

Jeść trzeba smacznie i różnorodnie, dlatego na studiach korzystaj z oferty gastronomicznej Wrocławia. W Misiu stawiają na klasykę kuchni polskiej, w Restauracji Plastycznej – na różnorodność, a w Strefie Kultury Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej – na uczelniany klimat. Bary mleczne i stołówki studenckie we Wrocławiu. Ceny, adresy, godziny otwarcia znajdziecie pod zdjęciami w galerii fotografii.

Reklama

Miejsca z tradycją. Bar Mleczny Miś, ul. Kuźnicza

Jednym z najstarszych barów w mieście jest Bar Mleczny Miś przy ul. Kuźniczej. Poznasz go po długiej kolejce, która albo wychodzi na chodnik, albo meandruje wewnątrz baru. Gdy ją zobaczysz, nie rezygnuj. Szybko się zmniejszy. A czas wykorzystaj na analizę tablicy z menu.

Bar znany jest z dobrego, taniego jedzenia i wyjątkowego klimatu.

Typowy bar mleczny, ale z przewspaniałym jedzeniem. Wszystko pyszne i świeże i najważniejsze, że bardzo tanio.
Paweł opinie Google

Miejsca z tradycją. Bar Mleczny Mewa, ul. Drobnera

Równie kultowy jest Bar Mleczny Mewa przy ul. Drobnera, szczególnie znany z pierogów. Remont w 2021 r. unowocześnił wnętrze, więc bar już mniej przypomina PRL-owskie klimaty. Co klienci myślą o tym miejscu?

Miejsca z tradycją. Bar Witek przy ul. Wita Stwosza

Bar Witek przy ul. Wita Stwosza słynie z tostów. Kolejki ustawiają się już kilka minut po otwarciu. W barze jest niewiele miejsca, od wiosny do lata dodatkowe miejsca są w ogródku.

O barze w opiniach Google Tomek napisał: „Trochę pechowo trafiliśmy w godzinach szczyt, przez co w kolejce czekaliśmy ponad 20 minut, ale warto było. Potężne tosty wyładowane wręcz pieczarkami i serem. Z wybranymi dodatkami. Świeże, chrupiące i przepyszne. Porcje były na tyle solidne, że nawet z dużym głodem wystarczają do tego, żeby się najeść”.

Nowoczesne bary mleczne. Jak u mamy. ul. Św. Wincentego

We Wrocławiu znajdziesz też wiele barów, które działają od niedawna. Dania są w nich nieco bardziej wyszukane, a ceny tylko nieznacznie wyższe od tradycyjnych barów mlecznych. Nadal jest to więc atrakcyjna oferta dla studentów.

Do baru mlecznego Jak u mamy przy ul. Św. Wincentego najbliżej mają mieszkańcy Nadodrza. Menu jest tradycyjne. Stolików jest wiele, więc warto przyjść na obiad ze znajomymi. A co o tym miejscu myślą klienci?

Tanio, duże porcje. Miła obsługa. Byliśmy pół godziny przed zamknięciem, ale i tak zostaliśmy obsłużeni (oczywiście wybór był mocno uszczuplony, ale wciąż było kilka dań do wyboru).
Pola opinie Google

Nowoczesne bary mleczne. Jacek i Agatka przy ul. Wita Stwosza

Jednym z nowszych miejscówek w Rynku jest bar Jacek i Agatka przy ul. Wita Stwosza. Jego właściciele nazwą i lokalizacją nawiązali do istniejącego do 2018 r. kultowego baru Jacek i Agatka, który mieścił się niedaleko. Dawny bar wygrywał cenami, obecny oferuje tzw. promocje lunchowe (obiad od 14,01 zł). Jacek w opiniach na Google przyznał barowi 5 gwiazdek wraz z uzasadnieniem: "Nowoczesny bar mleczny, kilka dań do wyboru, ceny przystępne, porcje duże. Obsługa miła i pomocna. Czysto, niezbyt tłoczno".

Stołówki w pobliżu uczelni. Restauracja Plastyczna, ul. Joliot-Curie 15

Aby dobrze zjeść, często nawet nie trzeba opuszczać terenu uczelni. Na kampusie znajdziesz restauracje, bary, food tracki, sklepiki. Głodny nie będziesz.

w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Joliot-Curie 15 znajduje się Restauracja Plastyczna. Sala jest na 60 osób, więc na obiad warto wybrać się ze znajomymi. 

Bardzo dobre jedzenie, zawsze świeże i smaczne, a do tego w dobrej cenie. Szczególnie polecam placki ziemniaczane, dostępne tylko w środy.
Anna opinie Google

Stołówki w pobliżu uczelni. Strefy Kultury Studenckiej, ul. Hoene-Wrońskiego

Studenci Politechniki Wrocławskiej na obiad mogą pójść do Strefy Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego. Można tu nie tylko zjeść, ale też spotkać się w kawiarni czy odpocząć na tarasie.

Stołówki w pobliżu uczelni. Lepione, ul. Kuźnicza

Przy ul. Kuźniczej, w budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego mieści się bar Lepione. Tu zawsze jest tłoczno. Nie ma jednak problemu ze znalezieniem miejsca, bo sala jest przestronna. Ania w opiniach Google napisała: "Myślę, że głównymi plusami tego miejsca są samoobsługa i przystępne ceny".

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl