wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dopóki trwają aukcje, dopóty trwa 32. Finał WOŚP. Zobacz, co jeszcze możesz wylicytować
Mężczyzna siedzący w symulatorze (aukcja Racing Team PWr) - zdjęcie główne;  serce 32. Finału WOŚP, w tle mężczyzna w okularach w laboratorium robotyki Politechnika Wrocławska
Mężczyzna siedzący w symulatorze (aukcja Racing Team PWr) - zdjęcie główne; serce 32. Finału WOŚP, w tle mężczyzna w okularach w laboratorium robotyki

Niektóre licytacje na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wciąż trwają. Większość aukcji organizowanych przez środowisko akademickie, w tym Wrocławskie Centrum Akademickie, kończy się we wtorek lub środę (30 i 31 stycznia). Są jednak takie, w których można wziąć udział nawet do soboty 3 lutego.

Reklama

Niby 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w niedzielę 28 stycznia, ale przecież niektóre aukcje wciąż trwają.

Jeszcze do wtorku 30 stycznia, środy 31 stycznia, a nawet soboty 3 lutego możesz wziąć udział w licytacjach. Zwróć jednak na godziny trwania aukcji, bo są one różne zależnie od aukcji.

Zobacz, jak jeszcze możesz wesprzeć zbiórkę środków na wyposażenie szpitalnych oddziałów pulmonologicznych.

Aukcje Politechniki Wrocławskiej do 30 stycznia

Akademicki Klub Lotniczy PWr organizuje XVII Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania. Odbędą się one na lotnisku w Szymanowie na początku września. Po zakończeniu lotów zawodniczych zwycięzca aukcji odbędzie lot z wykwalifikowanym instruktorem-pilotem.

Dodatkowo otrzyma też statuetkę przedstawiającą model jednej z tegorocznych konstrukcji samolotu w skali 1:20.

Zwycięzca stanie się częścią zespołu specjalistów i będzie miał okazję zająć się pacjentem według przygotowanego scenariusza. Będzie można zobaczyć anatomię człowieka w specjalnych okularach AR (rozszerzonej rzeczywistości), zdiagnozować i zaproponować leczenie chorego i wykonać specjalistyczne procedury medyczne na zaawansowanym symulatorze pacjenta.

Dinozaur Dionizy i jego pomocnicy zatrzasnęli się w pomieszczeniu laboratoryjnym. Rozwiąż zagadki i zadania związane z inżynierią środowiska i uratuj dinozaura, zanim w pomieszczeniu skończy się tlen. Dzięki grze poznasz podstawowe urządzenia stosowane w branży inżynierskiej.

Zwycięzca weźmie udział w powstawaniu odcinka specjalnego podcastu „Fizyka bez zamulania” (Spotify, YouTube), który powstaje w Studio 504 PWr. Zaproponuje temat, który zrealizuje dr inż. Maciej Mulak – fizyk i popularyzator nauki z PWr. 

Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej zaprasza na prywatne zwiedzanie trzech laboratoriów: Mechatroniki, Robotyki i Automatyzacji Procesów oraz Inżynierii Odwrotnej. To właśnie tam zwycięzca aukcji sprawdzi, jak działają roboty przemysłowe i autonomiczny wózek. Przetestuje też pracę tomografu technicznego, badając zawartość… jajka niespodzianki!

Prace Miry Żelechower-Aleksiun, malarki uprawiającej „sztukę czystych intencji”. Wydział Chemiczny otrzymał od artystki niezwykłą pracę, którą z ogromną przyjemnością przekazuje na aukcję WOŚP.

Cykl malarski składa się z trzech obrazów wykonanych techniką akrylu na płótnie, w formacie 30x40 cm.

Koło Naukowe OFF-ROAD, Projekt Scorpio zaprasza na dzień z łazikiem marsjańskim. Uczestnicy pod okiem doświadczonych operatorów będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniach z obsługi i budowy łazika.

Zwycięzca weźmie udział w treningu z kierowcami, podczas którego zmierzy się na symulatorach w największym centrum simracingowym Apex One w Sky Tower we Wrocławiu.

Zwycięzca aukcji dostanie także od zespołu PWR Racing Team unikatową koszulkę, czapkę oraz kalendarz.

Znajdziesz w nim: puzzle 1000 elementów z unikatową grafiką, kolorowe skarpetki, zestaw kabelków do ładowania 5 w 1, torba bawełniana z nadrukiem, koc piknikowy w kratę, czapka z daszkiem w kolorze bordowym, termos na jedzenie, latarka czołówka, koszulka z kolorową grafiką, etui na okulary, gra karciana PoliDuo.

Studenci z Solar Boat Team zapraszają do swojego warsztatu, gdzie przygotowują łódź do międzynarodowych zawodów. Tam poznasz tajniki ich pracy i zostaniesz członkiem ekipy na jeden dzień. Zwycięzca dostanie też wyspawane przez studentów serce WOŚP, unikatowy kubek oraz koszulkę PWr Solar Boat Team.

Zwycięzca będzie miał możliwość wejścia do pomieszczeń i miejsc, do których nie mają dostępu nawet studenci budownictwa, w tym do wnętrza jednego z największych naukowych zestawów komór klimatycznych w kraju, gdzie można symulować warunki do minus 45 stopni Celsjusza. Będzie można też zobaczyć akredytowane laboratorium budowlanego m.in. z ramą do badań wytrzymałościowych o wysokości blisko 10 m.

Aukcje Akademii Młodych Uczonych i Artystów do 30 stycznia

Zwycięzca dowie się: gdzie ucieka z jego mieszkania ciepło, czy ma szczelne okna i drzwi, jak poprawnie należy wykonać zdjęcie termowizyjne, czego szukać na zdjęciu termowizyjnym, dlaczego kolory nie mają znaczenia na termogramie. Zwycięzca aukcji będzie miał również możliwość samodzielnego wykonania kilku termogramów i ich analizy pod okiem specjalisty.

Zwycięzca uwarzy eliksir, magicznie zmieni jego kolor i rozświetli ciemności... pod okiem wiedźm i zombie.

Aukcje Akademii Wychowania Fizycznego do 30 stycznia

Poznanie tajników AWF we Wrocławiu podczas 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem.

Ośrodek dydaktyczno-sportowy wrocławskiego AWF znajduje się  w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, w gminie Przemęt. Olejnica jest częścią Przemęckiego Parku Krajobrazowego i nazywana również Krainą Kwitnącej Konwalii, a to za sprawą znajdującej się tu Wyspy Konwaliowej, na której rosną unikalne w skali całego świata różowe konwalie.

Aukcja dotyczy dwóch noclegów w domku rekreacyjnym dla maksymalnie czterech osób.

Pobyt obejmuje trzy noclegi dla maksymalnie trzech osób.

Mateusz Jopek - utytułowany lekkoatleta, specjalizujący się w skoku w dal, Mistrz Polski w roku 2020, a na co dzień pracownik Zakładu Lekkoatletyki AWF Wrocław.

W zestawie m.in. bluza, czapka, nerka, latarka-czołówka, planner, koszulka i wiele innych niespodzianek.

Aukcje Akademii Sztuk Pięknych do 31 stycznia

Podczas kursu zwycięzca zaprojektuje i wykona samodzielnie szkicownik zgodnie z tradycją introligatorskiego rzemiosła artystycznego.

Różnorodne kształty i formy liter dają wielkie możliwości zaprojektowania ciekawego plakatu. Zwycięzca nauczy się, jak wyszukiwać i wybierać oryginalne kroje pisma, tak aby najlepiej pasowały do pomysłu na plakat.

Zwycięzca stworzy wyjątkowe obrazy zainspirowane otaczającym światem. Pozna narzędzia i materiały potrzebne do realizacji obrazu. Nauczy się operowanie światłem, kolorem, kompozycją przez swobodne pociągnięcia pędzla. 

Aukcje Uniwersytetu Medycznego do 31 stycznia

Aukcje Uniwersytetu Przyrodniczego do 31 stycznia

Zwycięzca tej aukcji będzie mógł zamówić piękny bukiet - kwiatową kompozycję na specjalną, wybraną okazję (urodziny, ślub etc.). Bukiet stworzy Justyna Horbowy, studentka Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, florystka nagradzana na wielu prestiżowych konkursach.

Aukcje Uniwersytetu Wrocławskiego do 31 stycznia

Trzy bloki zajęciowe:

Bakterie w innej odsłonie – zajęcia podczas których uczestnicy zrozumieją aktywność bakterii w kontekście środowiskowym oraz przemysłowym oraz będą mieli szansę samodzielnego przeprowadzenia eksperymentu.

Skały i minerały – zajęcia podczas których uczestnicy nauczą się rozpoznawać podstawowe minerały oraz będą mieli szansę poznać narzędzia badawcze służące do identyfikacji oraz określania charakterystyki minerałów i skał, np. mikroskop skaningowy.

Zrób sobie amonita – zajęcia podczas których uczestnicy poznają dawną przeszłość geologiczną, w tym skamieniałości dawno żyjących zwierząt i roślin oraz będą mieli szansę wykonania własnych kopii gipsowych skamieniałości. Zajęcia poprowadzą pracownicy Muzeum Geologicznego.

Aukcja Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW do 31 stycznia

Bohaterkami  i bohaterami nowej książki Pawła Rudnickiego są osoby, które w pierwszych miesiącach wojny włączyły się w działania wolontariackie na wrocławskim dworcu. Dlaczego zdecydowały się na działanie, jakie to było dla nich doświadczenie, jak się samoorganizowały i wreszcie, jakie są koszty osobiste pracy wolontariackiej i aktywistycznej?

Aukcja Uniwersytetu Ekonomicznego do 31 stycznia

Zwycięzca otrzyma voucher o wartości 2 000 zł na wybrane studia podyplomowe realizowane w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ważny do 31.12.2024 r.

Aukcja Uniwersytetu SWPS do 3 lutego

Wydziergane przez prof. Agatę Gąsiorowską. Każdy splot chust jest świadkiem intensywnych dyskusji i naukowych debat, które miały miejsce na posiedzeniach zespołów NCN i NAWA. Chusty należy traktować jako miernik nieskończonej cierpliwości i energii prof. Gąsiorowskiej.

Beata Gruszecka-Małek – specjalistka ds. praktyk we wrocławskim Biurze Karier, poetka pisarka. Jest autorką literatury dziecięcej, w tym książek z serii „Wierszyki Edukacyjne”. Z wykształcenia pedagog i pracownik socjalny.

„Autopsje” to jej pierwsza książka poetycka stanowiąca zbiór utworów poważnych, niosących ładunek trudnych emocji.

Prof. Tomasz Zaleśkiewicz - psycholog, kierownik Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi na Uniwersytecie SWPS - wystawił na aukcji zestaw 3 książek z prywatnej kolekcji, które pomogą się przenieść w świat wyobraźni, eksplorować inne rzeczywistości, trochę się zadziwić, a trochę przerazić. Profesor nie zdradza, o jakie książki chodzi - niech to pozostanie niespodzianką. Ale, osoba, które je wylicytuje, nie będzie zawiedziona.

Pasjonująca rozgrywka w „Undercooked” z mgr Agatą Kocimską-Bortnowską.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl