Wrocławianin w prestiżowym turnieju golfowym

Adrian Meronk to pierwszy Polak, który dostąpi zaszczytu gry w prestiżowym turnieju golfowym Palmer Cup. 

  • fot.ETSU

  • Fot.Kamil Musiejczuk


Meronk to najlepszy polski golfista-amator i jako pierwszy w historii turnieju Polak ma okazję rywalizować w starciu Europy z USA. Palmer Cup to turniej, który jest odpowiednikiem zawodowego Ryder Cup. Turniej odbędzie się w dniach 12-14 czerwca na polu Rich Harvest Farms w USA. - Nominacja do gry w Palmer Cup jest jednym z moich największych sukcesów. To wielki zaszczyt znaleźć się wśród najlepszych golfistów-amatorów w EUropie. Jestem dumny, ponieważ będę reprezentował nie tylko ETSU, ale również swój kraj. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia rywalizacji – mówi Adrian Meronk. Meronk jest wychowankiem Toya Golf & Country Club i zawodnikiem uczelni ETSU. Polski golfista jest szóstym reprezentantem East Tennessee, który zagra w Palmer Cup. Meronk wywalczył możliwość gry dzięki swojej znakomitej postawie w całym sezonie NCAA i zdobył wymaganą liczbę punktów rankingowych. W sumie w kadrze Europy znajduje się tylko dziesięciu zawodników z całego Starego Kontynentu.

 

Sprzęt już gotowy, więc mogę ruszać na Palmer Cup. Trzymajcie kciuki! Początek rywalizacji już w najbliższy piątek :) #GoEurope #PalmerCup

Posted by Adrian Meronk on Tuesday, June 9, 2015

Do tej pory rozegrane 17 turniejów Palmer Cup. Dziewięć razy wygrywali gracze z USA, osiem razy ze zwycięstwa cieszyli się Europejczycy.

Zgłoś uwagę