Ambitna proza na żywo

Tegoroczny, jedenasty  Międzynarodowy Festiwal Opowiadania jak zawsze poświęcony jest promocji ambitnej książki, prozy często nieznanej w Polsce, za to po wielokroć nagradzanej za granicą. Do Wrocławia, by czytać swoje opowiadania przyjadą polscy i zagraniczni autorzy.


Oprócz popularnych w Polsce autorów takich jak Filip Springer, Magdalena Grzebałkowska, Jakub Żulczyk czy Weronika Murek, organizatorzy zaprosili w tym roku między innymi Irlandczyka Colina Barretta („Młode skóry”), laureata najważniejszej na świecie nagrody Franka O’Connora za zbiór opowiadań (25000 euro), bułgarskiego prozaika Kalina Terzijskiego, którego opowiadania ukazały się niedawno w wydawnictwie Książkowe Klimaty, szwedzką pisarkę Idę Linde („Jeśli o tobie zapomnę, stanę się kimś innym”), popularną czeską autorkę Petra Soukupovą („Zniknąć”) i gwiazdę literatury francuskojęzycznej, pochodzącego z Konga Alaina Mabanckou (m.in. „Zwierzenia jeżozwierza”, „Kielonek”), a także gości z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Kraju Basków.

Czytaniom prozy przez autorów (w językach oryginalnych) towarzyszą warsztaty twórczego pisania, wystawy, panele dyskusyjne  (z udziałem między innymi Jacka Hugo-Badera i Beaty Stasińskiej), przegląd adaptacji filmowych (w tym roku filmów z krajów Grupy Wyszehradzkiej, pokazy m.in. filmów „Alois Nebel”, „Żywy bicz”, „Krakatit”, „Duży zeszyt”). Zostaną również wręczone nagrody w konkursach na najlepsze opowiadanie („Obiecaj”) i najlepszy przekład.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym (adaptacje), Galerii Dizajn BWA Wrocław (panele dyskusyjne, spotkania autorskie) i na Starej Plebanii (prezentacje, plac Nankiera 17). MFO potrwa od 26 września do 4 października. Bilety na pokazy filmowe – 11 zł. Na pozostałe wydarzenia wstęp bezpłatny.

Więcej informacji i program festiwalu na www.opowiadanie.org

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Kluby dyskusyjne / Spotkania z autorami
Termin od 26 września 2015 do 4 października 2015

Miejsce BWA Galeria Dizajn

Zobacz
Zgłoś uwagę