Więcej zdrowia, więcej życia – szukaj na Wyspie Słodowej!

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, warsztaty edukacyjne, animacje dla najmłodszych, konkursy, maraton fitness i „Bieg po zdrowie” – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów dziesiątej już edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.  

  • fot. organizatorzy


Wydarzenie – którego organizatorami są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – rozpocznie peleton rowerowy, który 24 września przejedzie ulicami Wrocławia, pokonując ok. 7 kilometrów, by ostatecznie dojechać na Wyspę Słodową. Peleton organizowany jest pod hasłem „Wybierz zdrowie. Jedź z nami!”. Start o godz. 10.00 spod Hali Stulecia. Na peleton obowiązują zapisy.

Również w sobotę, 24 września od godz. 12.30 na Wyspie Piaskowej będzie można wziąć udział w „Biegu po zdrowie” – drużynowej grze terenowej z elementami profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy będą mieli do pokonania 12 stanowisk owocowo-warzywnych. Przy każdym z nich w zamian za wykonanie prostego zadania ruchowego otrzymają składnik potrzebny do przyrządzenia smakowitego i zdrowego koktajlu. Po zebraniu wszystkich składników drużyna uda się do stanowiska kulinarnego, gdzie przygotuje koktajle ze zgromadzonych składników. Na trzy najlepsze drużyny czekać będą nagrody. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online: tutaj.

Wśród specjalistów, którzy będą udzielać porad na Wyspie Słodowej, znajdą się również m.in. stomatolodzy, dermatolodzy, psycholodzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne i dietetycy. Chętni będą mogli wykonać badania profilaktyczne, tj. poziom ciśnienia, cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, sprawdzenie ostrości widzenia, USG tarczycy czy badanie znamion na skórze. Odbędą się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy, honorowa zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

O zaspokojenie apetytu i pragnienia uczestników zadbają food trucki ze zdrową żywnością. Organizatorzy zapraszają także na pokaz gotowania, gry i zabawy dla dzieci oraz inne pokazy na scenie. 

Dni Promocji Zdrowia zakończą się w niedzielę, 25 września, dwugodzinnym maratonem fitness, który poprowadzą instruktorzy z klubów skupionych wokół wrocławskiej karty sportowej fitWRO: Fitness Błękitna Laguna oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Krakowska 98”. W programie maratonu: zumba, body shape i shape brazylijski. Zapisy: tutaj

Więcej informacji i program godzinowy wydarzenia znajdziecie:

X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Konkursy / Spotkania / W plenerze / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Zdrowie
Termin od 24 września 2016 do 25 września 2016

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz


Zgłoś uwagę