16°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 17:40

3. Złoty medal Zbigniewa Bródki!

Panczenista Zbigniew Bródka zdobył w Soczi złoty medal igrzysk olimpijskich w wyścigu na dystansie 1500 m. Polak wygrał z wynikiem 1:45,006, a drugiego na mecie Holendra Koena Verweija pokonał o zaledwie 0,003 s. Brązowy medal z czasem o 0,22 s gorszym od reprezentanta Polski wywalczył Kanadyjczyk Denny Morrison.

Bródka, który przez wielu ekspertów był wskazywany jako jeden z kandydatów do medalu, zwyciężył na swoim koronnym dystansie. Swoją znakomitą formę potwierdził, gdy z czasem 1:45 minął linię mety rywalizując w parze z byłym rekordzistą świata Amerykaninem Shanim Daviesem.

Kolejni zawodnicy nie byli w stanie utrzymać tempa wyznaczonego przez Polaka. Udało się to dopiero Holendrowi Koenowi Verweji, który przez cały dystans jechał z elektroniczną linią wyznaczającą czas Bródki. O ostatecznych wynikach zadecydował dopiero pomiar do tysięcznych części sekundy i wtedy okazało się, że to polski panczenista o kilka milimetrów wyprzedził rywala.

To trzeci złoty medal wywalczony przez biało - czerwonych na igrzyskach w Soczi. Wcześniej złote krążki zdobyli Kamil Stoch w rywalizacji na normalnej skoczni i Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km techniką klasyczną.