Kolejny odcinek drogi S8 otwarty już dziś

Dzisiaj, najpewniej koło godziny 16, zostanie otwarty kolejny odcinek drogi S8, która prowadzi z Wrocławia do Białegostoku przez Warszawę. Chodzi o fragment między miejscowością Walichnowy i Sieradzem. Oznacza to, że ze stolicy Dolnego Śląska do Warszawy pojedziemy już po 140 kilometrach drogi ekspresowej.

  • zdjęcie ilustracyjne


Dzisiaj przybędzie kierowcom 40 kilometrów drogi ekspresowej S8 w województwie łódzkim. To kolejny fragment, który przybliża Wrocław do Warszawy. Wcześniej gotowe były odcinki dolnośląskie i kawałek wielkopolskiego, potem w województwie łódzkim powstał pierwszy fragment do miejscowości Walichnowy. Od dziś dojedziemy S8 aż do Sieradza.

 - Nowy fragment S8 między Walichnowami a Sieradzem otworzymy dzisiaj, najpewniej około godz. 16. Trzeba jeszcze zdemontować tymczasowe oznakowanie i nową drogą będą mogły ruszyć samochody – mówi Maciej Zalewski, z łódzkiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Żeby dotrzeć do stolicy z Wrocławia zostaje jeszcze do pokonania ponad 200 kilometrów, ale poza krótkim odcinkiem, jest to podróż drogami szybkiego ruchu.
Drogowcy w województwie łódzkim wykonali łącznie 40 kilometrów drogi, między węzłem Wieluń a węzłem Złoczew (19 km), dalej do węzła Sieradz Południe (19,6 km) i łącznik drogi krajowej 12. Łącznie inwestycja pochłonęła prawie półtora miliarda złotych. 

Droga ekspresowa z Wrocławia do Warszawy jest coraz bardziej kompletna, ale w międzyczasie mocno rozwinęły się też możliwości podróży do stolicy transportem zbiorowym. Mieszkańcy Wrocławia mogą wybierać jak dotrzeć najtaniej i najszybciej do stolicy.

Na tej trasie kursuje sporo autobusów dalekobieżnych, w tym Polskibus (gdzie bilety w promocyjnych cenach można kupić już od 2 zł). Od poniedziałku z Wrocławia do Warszawy i Warszawy-Modlin można polecieć aż 9 razy dziennie samolotem.
LOTNISKO WROCŁAW - NOWY ROZKŁAD LOTÓW  

15 grudnia wystartują też połączenia kolejowe obsługiwane przez szybki pociąg Pendolino. Bilety są dostępne już od 59 złotych. Czytaj więcej: Wiemy ile będą kosztować bilety na Pendolino

Zgłoś uwagę