6°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 02:25

3. Impel ma brązowy medal!

W czwartek wieczorem Impel Wrocław zapewnił sobie miejsce na podium Mistrzostw Polski. Impelki po raz trzeci, tym razem na terenie rywalek, pokonały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i mogły odebrać wymarzone medale.

Czwartkowy mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Impela. Pierwsze dwa sety przebiegły niemal pod całkowitą kontrolą przyjezdnych. W trzeciej odsłonie zespół z Dolnego Śląska złapał jednak zadyszkę, która natychmiast wykorzystały dąbrowianki. W czwartej partii Impelki wróciły już na właściwe dla nich tory i zakończyły seta do 19.

Trzeba przyznać, że Impel zagrał bardzo agresywnie, szczególnie w polu zagrywki. Na wyróżnienie zasługuje wynik Moniki Ptak, która zanotowała aż 4 asy serwisowe. Wrocławianki świetnie spisały się także w bloku, notując prawie dwukrotnie więcej punktowych bloków niż gospodynie.

MVP trafiło w ręce liderki wrocławskiego teamu - Katarzyny Skowrońskiej - Dolaty. Atakująca nie zawiodła i w tym meczu notując aż 25 punktów, wszystkie zdobyte atakiem (45% skuteczności!). Dzięki temu zwycięstwu Impelki zakończyły rywalizację o brązowy medal. Trzykrotnie bowiem w pokonanym polu zostawiły zespół z Dąbrowy. We Wrocławiu tydzień temu padły wyniki: kolejno 3:2 i 3:0.

Kilka minut po meczu Impelki odebrały pamiątkowy puchar i medale. Warto wspomnieć, że w tym dniu swoje urodziny obchodziła Aleksandra Sikorska, środkowa wrocławskiej drużyny. To jest najlepszy prezent, jaki mogłam dzisiaj dostać - krótko skwitowała Sikorska.

Impel Wrocław zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski oficjalnie zakończył sezon 2015/2016. Klub pragnie podziękować wszystkim kibicom za całosezonowy, nieustający doping w Hali Orbita i na meczach wyjazdowych. Szczególne podziękowania kierowane są w stronę sponsorów i partnerów: Grupy Impel S.A, miasta Wrocław, Ubezpieczaj.PL, Mercedes-Benz Grupa Wróbel, Wrocławskiego Parku Wodnego, Camino Travel, Wirtualnej Polski, Gazety Wrocławskiej i wszystkich, którzy wspierali drużynę w drodze ku zwycięstwom!