wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zmiana na stanowisku prezesa spółki Ekosystem. Zobacz dlaczego? [16.03.2022}
Na zdjęciu widać samochód wywożący odpady we Wrocławiu Ekosystem
Na zdjęciu widać samochód wywożący odpady we Wrocławiu

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki Ekosystem zapadła decyzja o powołaniu na stanowiska Prezesa Zarządu Izabelę Piekielnik, która dotychczas pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Podatków i Opłat w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Reklama

Nowa Prezes Ekosystemu będzie odpowiedzialna między innymi za przeprowadzenie trzeciego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, który zostanie ogłoszony w najbliższych miesiącach.

Izabela Piekielnik nowa prezes Ekosystemu

Dwa dotychczasowe postępowania, ze względu na zbyt wysokie ceny zaproponowane przez oferentów, musiały zostać unieważnione. Firmy zaproponowały za odbiór odpadów ponad 500 milionów złotych w skali roku. To o 300 milionów zł więcej niż w latach poprzednich. Mimo nierozstrzygniętego przetargu  odbiór śmieci od mieszkańców nie jest zagrożony i odbywa się w trybie zamówienia z tzw. wolnej ręki.

– Ostatnie lata to ciągłe odbieranie samorządom dochodów. Dość powiedzieć, że Wrocław na zmianach podatkowych wprowadzonych przez rząd stracił 1,75 mld zł. Liczy się każda złotówka, dlatego też postanowiliśmy jeszcze silniej związać kwestie dochodowe z wydatkami w obszarze polityki odpadowej. Izabela Piekielnik z poziomu ratusza, zajmuje się opłatami także jeśli chodzi o śmieci, stąd jest w stanie błyskawicznie przejąć przygotowania do nowego przetargu, a także rozmowy na temat kolejnych umów „z wolnej ręki” – mówi Marcin Urban, skarbnik miasta, który będzie teraz bezpośrednio nadzorował cały proces przetargowy. 

System wywozu odpadów we Wrocławiu

We Wrocławiu – w ramach systemu wywozu odpadów - znajduje się ponad 46 tys. miejsc gromadzenia odpadów i ponad ćwierć miliona pojemników na śmieci. Oznacza to ponad 11 milionów odbiorów śmieci rocznie.

Izabela Piekielnik – prawniczka i menadżerka, ukończyła Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, Accounting and Financial Management (EN) na Uniwersytecie Ekonomicznym We Wrocławiu oraz studia podyplomowe Executive MBA - Business Trends w WSB we Wrocławiu. Jej kariera zawodowa zawsze była związana z finansami i administracją. Ostatnio pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Podatków i Opłat w Urzędzie Miejskim Wrocławia, gdzie między innymi zajmowała się zagadnieniami prawnymi, związanymi z gospodarką odpadami. 

Spółka Ekosystem odpowiada za realizację zadań w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. W szczególności za organizowanie przetargów na odbiór odpadów komunalnych, nadzór nad odbiorem odpadów komunalnych i utrzymaniem czystości, m.in. organizowaniem i nadzorowaniem zadań związanych z oczyszczaniem ulic, chodników, placów, terenów otwartych, przystanków komunikacji miejskiej oraz parkingów w miejskiej strefie płatnego parkowania.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl