wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W weekend możesz poczuć się ornitologiem. Akcje ptakoliczenia we Wrocławiu

Bartosz Moch, Tomasz Wysocki,
Sikora modra Fot. Zoo Wrocław
Sikora modra

W ostatnią sobotę stycznia we Wrocławiu i w okolicy prowadzone będą akcję ptakoliczenia. Gdzie pasjonaci ornitologii mogą w tym czasie pomóc w wydarzeniach, wpisujących się w działania Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP)?

Reklama

Na ptakoliczenie zaprasza m.in. wrocławski ogród zoologiczny. Chętni mogą spotkać się na terenie zoo (konieczny jest zakup biletu wstępu – przyp. red.) w sobotę, 29 stycznia, obok dużej mapy ogrodu o godzinie 9.15.

Ptakoliczenie 2022

Ptakoliczenie 2022

W plenerze / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Spotkania
Termin 29 stycznia 2022 09:15

Miejsce ZOO Wrocław

Zobacz

– Aby skutecznie chronić gatunki i wiedzieć, jakie są trendy populacji szczególnie drobnych ptaków, najpierw trzeba wiedzieć, ile ich jest i co się zmieniło w porównaniu do poprzednich lat – mówi prezes Zoo Wrocław, Radosław Ratajszczak.

Budki lęgowe dla pierwszych 100 osób

Coroczne ptakoliczenie daje ważną informację, których gatunków ptaków ubywa, a jakich przybywa. Dzięki temu wiemy m.in., że gawron jest jednym z najbardziej zagrożonych gatunków ptaków w Europie. Jego liczebność drastycznie spada.

Po 2 letniej przerwie zapraszamy na Zimowe ptakoliczenie! Liczenie „dzikich i latających lokatorów” zoo odbędzie się...

Opublikowany przez ZOO Wrocław Poniedziałek, 24 stycznia 2022

– Gawron to nasz sprzymierzeniec. Zjada ogromne ilości pędraków, których na skutek używania środków owadobójczych jest coraz mniej. Rośnie natomiast populacja wrony, która świetnie sobie rodzi, żerując na naszych śmieciach – dodaje prezes Ratajszczak.

Pierwsze 100 zapisanych osób, po zakończeniu zimowego ptakoliczenia w zoo, otrzyma budkę lęgową do samodzielnego złożenia.

Gdzie jeszcze ptakoliczenie we Wrocławiu?

Spacery pasjonatów ornitologii zaplanowano także w kilku innych miejscach Wrocławia oraz w okolicy miasta.

Planowane zbiórki 29 stycznia, sobota:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl