wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dużo "zielonych inwestycji" na koniec roku we Wrocławiu
Nowy plac zabaw w parku Wschodnim Fot. ZZM Wrocław
Nowy plac zabaw w parku Wschodnim

Zarząd Zieleni Miejskiej odbiera właśnie ostatnie w tym roku inwestycje na zielonych terenach Wrocławia. Zakończono prace przy pierwszym etapie parku Widawskiego, powstały kolejne elementy Hubosfery przy ul. Ślicznej, a park Tarnogajski oraz Wschodni zostały wzbogacone m.in. o nowe place zabaw.

Reklama

Dodatkowo nowe obszary zieleni pojawiły się również przy moście Uniwersyteckim (platany) oraz pod OVO – posadzono tam 15 topól.

Skwer przy moście Uniwersyteckim, na zbiegu z ul. Cybulskiego na razie z trudem wyłania się z zimowej szarości, ale...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Środa, 22 grudnia 2021

– Pod koniec tego roku mamy wyjątkowo dużo odbiorów, z których niedługo będą mogli korzystać mieszkańcy, ale w wielu przypadkach musimy na pełny efekt poczekać, aż zieleń urośnie. Nasze inwestycje wyróżniają się dwoma elementami. Po pierwsze pochłaniają mniej środków niż np. budowa dróg i po drugie, związane są z nasadzeniami roślin, więc efekty bywają niespodziewane – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Park Widawski i nowe elementy w parku Wschodnim i Tarnogajskim

W park Widawskim założono między innymi ponad tysiąc mkw trawników, ponad 2 tys. mkw. rabat z nasadzeniami, ponad 1800 krzewów a poza tym byliny, pnącza czy trawy ozdobne. Postawiono także elementy małej architektury – ławki, kosze, tablice informacyjne oraz stojaki rowerowe, a także nowe nawierzchnie – mineralną i z kostki granitowej. Zamontowano budki lęgowe dla ptaków i domki dla jeży.

 Domek dla jeży w parku Widawskim, fot. ZZM Wrocław Domek dla jeży w parku Widawskim, fot. ZZM Wrocław

Park Wschodni został wzbogacony o nowy plac zabaw wraz z układem komunikacyjnym oraz elementy zielone. Zamontowano na nim miejsca do wspinaczki oraz huśtawki, a także małą architekturę: ławki, tablice, kosze. Plac jest zlokalizowany w pobliżu ronda, niedaleko kładki na osiedle i przejścia do ul. Krakowskiej.

Plac zabaw wraz z układem komunikacyjnym w Parku Wschodnim we Wrocławiu - I etap - Zielony Wrocław odebrał to zadanie ...

Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Środa, 22 grudnia 2021

Miejsce zabaw dla dzieci pojawiło się również w parku Tarnogajskim. W ramach kolejnego etapu rewitalizacji, przy ul. Bogedaina plac zabaw został wkomponowany w istniejący drzewostan. Oprócz standardowych urządzeń jak np. zjeżdżalnia, zaprojektowano też proste elementy, jak drewniane kłody czy belki. Główną, najbardziej rzucającą się w oczy atrakcją, jest duża, drewniana równoważnia. W środku placu znajduje się wysoka piaskownica, pozwalająca na zabawę w piasku również dzieciom poruszającym się na wózkach.

 Nowy plac zabaw w parku Tarnogajskim, fot. ZZM Wrocław Nowy plac zabaw w parku Tarnogajskim, fot. ZZM Wrocław

– Całość dopełnią podświetlane po zmroku siedziska, wpisujące się w motyw przewodni, czyli postać „Tarnoducha” czuwającego w głębi placu – dodaje Szempliński.

Hubosfera przy Ślicznej rośnie

A tymczasem na południu Wrocławia coraz bardziej imponująco wygląda Hubosfera, czyli terenowa siłownia otoczona ścieżkami oraz placami, elementami małej architektury oraz nową zielenią. Zasadzono m. in. 68 krzewów. Całość zostanie oświetlona.

 Hubosfera przy ul. Ślicznej, fot. ZZM Wrocław Hubosfera przy ul. Ślicznej, fot. ZZM Wrocław

W cieplejsze dni na Hubosferze poćwiczymy między innymi na orbiterku, podciągaczu, wahadle czy wioślarzu.

"Małpi gaj" na Szczepinie

Trwają również odbiory drugiego etapu Serca Szczepina, wartego 550 tys. zł projektu WBO. Dwa nowe place zabaw pojawiły się na skwerze św. o. Damiana de Veuster. Najmłodsi wrocławianie w tej okolicy zyskali urządzenia z drewna akacjowego. Jeden z tych placów to "małpi gaj".

Serce Szczepina etap II, czyli wart 550 tys. zł projekt Wrocławski Budżet Obywatelski polegający na budowie dwóch...

Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Poniedziałek, 27 grudnia 2021

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl