wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

23 września rozpoczyna się zbiórka bioodpadów na Krzykach

Bartosz Moch,
Zdjęcie ilustracyjne, podobne pojemniki stoją już m.in. na Starym Mieście, Śródmieściu i Psim Polu.
Zdjęcie ilustracyjne, podobne pojemniki stoją już m.in. na Starym Mieście, Śródmieściu i Psim Polu.

W środę, 23 września na Krzykach rozpocznie się obowiązkowa selektywna zbiórka bioodpadów. To kolejna dzielnica Wrocławia, po Starym Mieście, Śródmieściu i Psim Polu, która zostanie wyposażona w specjalne brązowe zbiorniki.

Reklama

Pojemniki na bioodpady wkrótce znajdziemy na osiedlach: Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Huby, Powstańców Śląskich, Gaj, Borek, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki-Patrynice i Klecina.

Halo, Krzyki! 23 września rozpoczynacie obowiązkową selektywną zbiórkę bioodpadów. Na Waszych osiedlach sukcesywnie...

Opublikowany przez Ekosystem Poniedziałek, 21 września 2020

– Wykonawca, firma FBSerwis Wrocław sp. z o.o. na ustawienie wszystkich pojemników na bioodpady ma czas do 18 października. Planowane jest rozstawienie prawie 10 tys. sztuk – informuje Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

Brązowe pojemniki na bioodpady, które wkrótce pojawią się na Krzykach, fot. Ekosystem sp. z o.o.

Jak segregować bioodpady

Do brązowych pojemników, oznaczonych naklejką "bioodpady" należy wrzucać odpady kuchenne (z wyłączeniem mięsa i kości) oraz zielone odpady ogrodowe (liście, skoszona trawa, kwiaty, rozdrobnione gałęzie).

Na dotychczasowych zasadach dystrybuowane będą brązowe worki, przeznaczone tylko na bioodpady ogrodowe, które z uwagi na ich ilość nie zmieszczą się do brązowych pojemników.

Więcej informacji o zasadach segregacji odpadów, w tym bioodpadów.

Selektywna zbiórka bioodpadów w całym mieście

Nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia były pierwszymi na których zaczęła obowiązywać selektywna zbiórka bioodpadów – w połowie maja.

W lipcu dołączyło Psie Pole. W pierwszej połowie października usługa ma zostać wprowadzona również w dzielnicy Fabryczna.

Harmonogram wywozu odpadów.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl