wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. 21 lipca startuje zbiórka bioodpadów na Psim Polu
Ekosystem

We wtorek, 21 lipca na Psim Polu rozpocznie się obowiązkowa selektywna zbiórka bioodpadów. To kolejna dzielnica Wrocławia, po Starym Mieście i Śródmieściu, która zostanie wyposażona w specjalne brązowe zbiorniki. Do końca roku bioodpady będą również zbierane w pozostałych częściach miasta: Wrocław-Fabryczna oraz na Krzykach.

Reklama

Zbiórka bioodpadów na Psim Polu obejmie osiedla: Karłowice-Różanka, Kowale, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Psie Pole-Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary, Osobowice-Rędzin oraz Kleczków.

– WPO ALBA S.A., przy nieruchomościach, na których powstają odpady komunalne, rozpoczęła już podstawianie brązowych pojemników na bioodpady, w sumie około 10 tysięcy sztuk. Pojemniki będą wentylowane i wyposażone w podwójne dno, dlatego ważne jest, aby nie wyrzucać bioodpadów w workach. Odbiory zaplanowane są minimum raz w tygodniu – informuje Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

Jak segregować bioodpady

Do brązowych pojemników wrzucać należy bioodpady kuchenne (z wyłączeniem mięsa i kości) oraz bioodpady ogrodowe (skoszona trawa, liście, kwiaty).

Na dotychczasowych zasadach dystrybuowane będą brązowe worki, przeznaczone tylko na bioodpady ogrodowe, które z uwagi na ich ilość nie zmieszczą się do brązowych pojemników.

Więcej informacji o zasadach segregacji odpadów, w tym bioodpadów.

Selektywna zbiórka bioodpadów w całym mieście

Nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia były pierwszymi na których zaczęła obowiązywać selektywna zbiórka bioodpadów – w połowie maja. Do końca 2020 r. usługa zostanie rozszerzona na wszystkie wrocławskie dzielnice.

Przewidywany termin wprowadzenia selektywnej zbiórki bioodpadów w innych częściach miasta:

  • Krzyki – druga poł. września 2020,
  • Fabryczna – pierwsza poł. października 2020.

Harmonogram wywozu odpadów.

Częstsze odbiory papieru i makulatury

Na wtorek, 21 lipca, przedstawiciele spółki Ekosystem zapowiadają również zwiększenie częstotliwości odbiorów papieru i makulatury.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców odpady te odbierane będą co dwa tygodnie, a nie raz w miesiącu. Rzadziej natomiast będzie odbierane szkło - zamiast co dwa tygodnie, raz w miesiącu. Podobne zmiany obowiązują już na terenie Starego Miasta i Śródmieścia – dodaje Dorota Witkowska.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl