wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wstępne konsultacje rynkowe ws. wdrożenia OZE na potrzeby obiektów użyteczności publicznej

Bartosz Moch,

We Wrocławiu rozpoczęły się wstępne konsultacje rynkowe dla podmiotów zainteresowanych zaprojektowaniem, zamontowaniem, sfinansowaniem i utrzymaniem systemu wytwarzania i zarządzanie energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Reklama

Celem wstępnych konsultacji rynkowych jest rozpoznanie rynku inwestorów oraz uzyskanie możliwie największej ilości informacji odnośnie najlepszych rozwiązań stosowanych w branży odnawialnych źródeł energii, które posłużą do określenia szczegółowych warunków umowy.

Planowane przedsięwzięcie będzie polegało na montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, w postaci paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, na potrzeby budynków będących własnością Miasta Wrocław. Dodatkowo w ramach inwestycji planowane jest wdrożenie systemu zarządzania energią. Tego typu rozwiązania przełożą się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych związanych z zaopatrzeniem obiektów w energię elektryczną. Dodatkowo zmniejszeniu ulegnie emisja szkodliwych substancji do atmosfery, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie miasta.

W pierwszej kolejności instalacje pojawiłyby się na wybranych budynkach biurowych oraz oświatowych. Po wypracowaniu efektywnego modelu współpracy pomiędzy miastem, a partnerem prywatnym, liczba obiektów może być sukcesywnie zwiększana.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wstępnych konsultacji rynkowych dostępnymi na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl