wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław nagrodzony za gospodarkę odpadami

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Przedstawiciele władz miasta oraz spółki Ekosystem odebrali w Warszawie nagrodę w konkursie ECO-MIASTO 2015 przyznaną Wrocławiowi za gospodarkę odpadami.

Reklama

Jury przyznało Wrocławiowi nagrodę ECO-MIASTO 2015 za kompleksowe działania w zakresie gospodarki odpadami, zwracając szczególną uwagę na oryginalna akcję użyczania kompostowników mieszkańcom oraz szerokie działania edukacyjne.

– Było mi niezmiernie miło odebrać z rąk Pierra Buhlera, ambasadora Francji w Polsce prestiżową nagrodę. Łącznie do konkursu zgłosiło się 38 miast. W naszej kategorii startowało 20, zostawiliśmy w tyle między innymi Warszawę Poznań czy Kraków – mówi Lech Filipiak, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji, któremu podlega Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW.

Wśród akcji dla mieszkańców miasto kładzie nacisk na działania kierowane do dzieci i wspierające segregację i prawidłowe postępowanie z odpadami. Wyróżnić można kampanie „Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci”, przygotowane przez Ekosystem książeczki „Zuzia porządkuje świat” i „Adaś pomaga dziadkowi” kierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, oraz kampanie edukacyjno-informacyjne w lokalnych mediach i środkach transportu.

Efekty działań prowadzonych przez miasto są widoczne, obecnie poziom segregacjo odpadów wynosi ponad 20 proc., przy początkowym poziomie ok. 5 proc. na początku funkcjonowania znowelizowanej ustawy „śmieciowej”.

Wśród Jury znaleźli się m.in. przedstawiciele NFOŚiGW, KAPE (Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem projektu i konkursu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce wraz z partnerami – Renault Polska, SAUR Polska, EDF Polska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, firmami Saint-Gobain, Schneider Electric, DK Energy, TIRU oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl