wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław nagrodzony za gospodarkę odpadami

Wrocław nagrodzony za gospodarkę odpadami

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Przedstawiciele władz miasta oraz spółki Ekosystem odebrali w Warszawie nagrodę w konkursie ECO-MIASTO 2015 przyznaną Wrocławiowi za gospodarkę odpadami.

Reklama

Jury przyznało Wrocławiowi nagrodę ECO-MIASTO 2015 za kompleksowe działania w zakresie gospodarki odpadami, zwracając szczególną uwagę na oryginalna akcję użyczania kompostowników mieszkańcom oraz szerokie działania edukacyjne. – Było mi niezmiernie miło odebrać z rąk Pierra Buhlera, ambasadora Francji w Polsce prestiżową nagrodę. Łącznie do konkursu zgłosiło się 38 miast. W naszej kategorii startowało 20, zostawiliśmy w tyle między innymi Warszawę Poznań czy Kraków – mówi Lech Filipiak, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji, któremu podlega Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW. Wśród akcji dla mieszkańców miasto kładzie nacisk na działania kierowane do dzieci i wspierające segregację i prawidłowe postępowanie z odpadami. Wyróżnić można kampanie „Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci”, przygotowane przez Ekosystem książeczki „Zuzia porządkuje świat” i „Adaś pomaga dziadkowi” kierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, oraz kampanie edukacyjno-informacyjne w lokalnych mediach i środkach transportu. Efekty działań prowadzonych przez miasto są widoczne, obecnie poziom segregacjo odpadów wynosi ponad 20 proc., przy początkowym poziomie ok. 5 proc. na początku funkcjonowania znowelizowanej ustawy „śmieciowej”. Wśród Jury znaleźli się m.in. przedstawiciele NFOŚiGW, KAPE (Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem projektu i konkursu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce wraz z partnerami – Renault Polska, SAUR Polska, EDF Polska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, firmami Saint-Gobain, Schneider Electric, DK Energy, TIRU oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl