Link do strony www.wroclaw.pl

  Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia we Wrocławiu

  750 drzew i 8 tys. krzewów planuje w najbliższym czasie posadzić we Wrocławiu Zarząd Zieleni Miejskiej. Rozpoczęły się nasadzenia w całym mieście.

  Bratki pojawiły się m.in. na placu T. Kościuszki fot. ZZM
  Bratki pojawiły się m.in. na placu T. Kościuszki

  Wrocławskie osiedla upiększą nowe drzewa, krzewy, pnącza oraz trawy ozdobne. Wśród nich znajdą się m.in.: klony, świerki, sosny, lipy i platany oraz laurowiśnie, bluszcze i hortensje.

  – Wybór poszczególnych drzew czy krzewów nie jest przypadkowy. Dobierając gatunki do określonego miejsca, bierzemy pod uwagę kilka czynników, m.in.: charakter terenu, liczbę i rodzaj istniejącej już zieleni, a także panujące tam warunki dla rozwoju roślin – tłumaczy Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

  Główne prace nasadzeniowe zaplanowano na kwiecień. Już pod koniec marca jednak w kilku miejscach w centrum pojawiły się nowe bratki.

  Fot. ZZM

  Więcej zieleni w różnych częściach miasta

  Nowa zieleń posadzona zostanie głównie w parkach, na zieleńcach oraz przyulicznych terenach zielonych. Działania obejmą zarówno centrum, jak i peryferyjne rejony Wrocławia.

  – Duża część lokalizacji wiosennych nasadzeń związana jest z prowadzonymi i planowanymi w najbliższym czasie inwestycjami. Nowa zieleń z pewnością je uatrakcyjni – dodaje Marek Szempliński.

  Wiosenne nasadzenia pochłoną z tegorocznego budżetu miasta ok. 850 tys. złotych. W tym koszcie zawiera się także niemal 260 drzew, które zostaną posadzone w ramach najświeższej edycji akcji WROśnij we WROcław.

  Przykładowe lokalizacje wiosennych nasadzeń w 2021 r.:

  Czytaj też: 

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook