wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia we Wrocławiu

Bartosz Moch, Monika Dubec,
Bratki pojawiły się m.in. na placu T. Kościuszki fot. ZZM
Bratki pojawiły się m.in. na placu T. Kościuszki

750 drzew i 8 tys. krzewów planuje w najbliższym czasie posadzić we Wrocławiu Zarząd Zieleni Miejskiej. Rozpoczęły się nasadzenia w całym mieście.

Reklama

Wrocławskie osiedla upiększą nowe drzewa, krzewy, pnącza oraz trawy ozdobne. Wśród nich znajdą się m.in.: klony, świerki, sosny, lipy i platany oraz laurowiśnie, bluszcze i hortensje.

– Wybór poszczególnych drzew czy krzewów nie jest przypadkowy. Dobierając gatunki do określonego miejsca, bierzemy pod uwagę kilka czynników, m.in.: charakter terenu, liczbę i rodzaj istniejącej już zieleni, a także panujące tam warunki dla rozwoju roślin – tłumaczy Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Główne prace nasadzeniowe zaplanowano na kwiecień. Już pod koniec marca jednak w kilku miejscach w centrum pojawiły się nowe bratki.

Fot. ZZM

Więcej zieleni w różnych częściach miasta

Nowa zieleń posadzona zostanie głównie w parkach, na zieleńcach oraz przyulicznych terenach zielonych. Działania obejmą zarówno centrum, jak i peryferyjne rejony Wrocławia.

– Duża część lokalizacji wiosennych nasadzeń związana jest z prowadzonymi i planowanymi w najbliższym czasie inwestycjami. Nowa zieleń z pewnością je uatrakcyjni – dodaje Marek Szempliński.

Wiosenne nasadzenia pochłoną z tegorocznego budżetu miasta ok. 850 tys. złotych. W tym koszcie zawiera się także niemal 260 drzew, które zostaną posadzone w ramach najświeższej edycji akcji WROśnij we WROcław.

Przykładowe lokalizacje wiosennych nasadzeń w 2021 r.:

Czytaj też: 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl