Link do strony www.wroclaw.pl

  89 domków od studentów politechniki trafi do bezdomnych kotów

  Studenci Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej budują domki dla wolno żyjących kotów. Domki trafią głównie na ogródki działkowe, a na apel studentów wpłynęło 89 zgłoszeń.

  Koty wolno żyjące Fot. Fundacja Pręgowane i Skrzydlate/fb
  Koty wolno żyjące

  Akcja to pomysł Oliwii Pruby, przewodniczącej Samorządu Studenckiego Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. – Współpracujemy także z fundacjami Przygarnij Kota oraz Pręgowane i Skrzydlate. Bo to nie pierwsza nasza akcja na rzecz zwierząt. W ubiegłym roku zebraliśmy trzy tysiące złotych, które przekazaliśmy fundacjom zajmującym się zwierzętami - mówi Małgorzata Kufel, studentka II roku inżynierii biomedycznej. – W ubiegłym roku w zbiórce wzięli udział studenci z pięciu wydziałów Politechniki Wrocławskiej.

  Drewniany domek na zimę

  W tym roku studenci realizują dwa zadania. Po pierwsze, budują drewniane budki dla zwierząt. Domki przeznaczone dla jednego, dwóch kotów zostaną wymoszczone słomą (koce i inne typu wyściółki wilgotnieją, a tym samym potęgują poczucie chłodu).

  Małgorzata Kufel: – Domki trafiają w miejsca wskazane nam przez mieszkańców Wrocławia. Dostaliśmy 89 zgłoszeń, a 47 z nich jest już zweryfikowanych. Trafią na ogródki działkowe m.in. na osiedla Nowy Dwór, Huby, Złotniki, Szczepin, Psie Pole, Biskupin, Ołbin, Grabiszyn i Tarnogaj. A poza Wrocławiem to miejscowości w gminach Czernica i Siechnice oraz Jelcz-Laskowice.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook