wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sprzątanie Świata 2020. Dołącz do akcji ze szkołą lub sąsiadami
źródło: pixabay.com

Wrocławski Ekosystem zachęca do sprzątania miasta, a tym samym wzięcia czynnego udziału w Sprzątaniu Świata 2020 – największej akcji ekologicznej w kraju. Bezpłatnie rozdaje worki, rękawiczki oraz odbiera zebrane śmieci.

Reklama

Wziąć udział we wrocławskiej akcji Sprzątanie Świata 2020 mogą wszyscy. Zarówno placówki oświatowe, jak i zorganizowane grupy sąsiadów czy znajomych z pracy. Wystarczy wysłać zgłoszenie, a Ekosystem zapewni wsparcie w postaci rękawic, worków na odpady oraz bezpłatnie odbierze zebrane śmieci.

– Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. Im więcej osób, tym więcej zebranych śmieci. A niestety na terenach ogólnodostępnych jest ich naprawdę sporo. Z reguły są to: niedopałki papierosów, foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli – mówi Dorota Witkowska, rzecznik Ekosystemu. – Już mamy kilkanaście zgłoszeń od różnych instytucji i firm prywatnych, które zadeklarowały posprzątanie terenów m.in.: na Biskupinie, Brochowie, Leśnicy czy Kępie Mieszczańskiej. Planowane jest także sprzątanie okolic Widawy. Oczywiście prosimy wszystkich o przestrzeganie wszelkich obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w trakcie akcji – dodaje.

W Polsce akcja Sprzątania Świata odbywać się będzie po raz 27. Hasło przewodnie – „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Finał tradycyjnie zorganizowany zostanie w trzeci weekend miesiąca (18-20.09.2020 r.) ale już teraz można dołączyć do akcji.

Jak zgłosić się do wrocławskiej akcji?

Osoby i grupy, które chcą włączyć się do akcji powinny wysłać zgłoszenie na adres: [email protected] oraz [email protected]

W treści wiadomości należy podać:

  • nazwa, adres i numer placówki oświatowej (tylko w przypadku, gdy organizatorem jest placówka oświatowa),
  • termin sprzątania,
  • orientacyjna liczba osób uczestniczących w akcji,
  • miejsce sprzątania (tereny ogólnodostępne/publiczne)
  • termin i miejsce odbioru odpadów po zakończonej akcji (do miejsca odbioru musi prowadzić ogólnodostępna droga dojazdowa),
  • dane osoby do kontaktu wraz z numerem telefonu.

Worki oraz rękawiczki są do odbioru we wrocławskim Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. K. Michalczyka 9. Czynny jest on od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 17.00 oraz w soboty w godzinach 8.00 - 16.00.

Nie tylko zbieranie śmieci

W ramach Sprzątania Świata 2020 odbędą się też proekologiczne akcje i pikniki, podczas których także przedstawiciele Ekosystemu będą informować i edukować wrocławian m.in. jak segregować śmieci. Oto niektóre z nich:

Szczegóły na ekosystem.wroc.pl .

Czytaj też: Świetne plakaty Pągowskiego z ekologią w tle na wystawie we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl