wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Zielony Wrocław
 3. Aktualności
 4. Moc atrakcji w ekologicznym wydaniu! Przyjdź na zielony piknik 23 września
Piknik Sobota z Zielonym Wrocławiem - na zdjęciu dzieci podczas warsztatów i mieszkanka, która odebrała skrzydłokwiat w zamian za odpady Redakcja www.wroclaw.pl
Piknik Sobota z Zielonym Wrocławiem - na zdjęciu dzieci podczas warsztatów i mieszkanka, która odebrała skrzydłokwiat w zamian za odpady

Odbierz skrzydłokwiaty w zamian za elektroodpady. Weź udział w dziesiątkach zabaw i warsztatów. Poznaj ekologiczne miejskie projekty. Powalcz o nagrody główne w konkursach - hulajnogę elektryczną i rower. To wszystko podczas największego ekopikniku w mieście. Tym razem pod hasłem #RazemDoCelu. „Sobota z Zielonym Wrocławiem” już 23 września w godz. 12:00-17:00 przy skateparku w parku Tysiąclecia. Zobaczcie, co jeszcze w programie!

Reklama

Warsztaty ekologiczne, atrakcje dla dzieci, wspólna joga, strefa chill i foodtrucków oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – to i wiele więcej czeka na wszystkich odwiedzających 23 września w godzinach 12:00-17:00 park Tysiąclecia. Tę sobotę warto spędzić z Zielonym Wrocławiem!

Czytaj także: Sobota z Zielonym Wrocławiem już 23 września. Zobaczcie TOP 10 atrakcji na zielonym pikniku

Zrób koktajl na blendero-rowerze, wymień elektroodpady na skrzydłokwiat

Sobota z Zielonym Wrocławiem to największe eko-wydarzenie we Wrocławiu z mnóstwem atrakcji. Mieszkańcy będą mogli siłą własnych nóg przygotować koktajle na blendero-rowerach, wymienić elektroodpady (np. zużyte telefony, suszarki czy tostery) na skrzydłokwiaty a nawet stworzyć samodzielnie unikalne torby w technice sitodruku.

Dla aktywnych czeka joga pod chmurką a dla dzieci animacje, warsztaty i zabawy – kiszenie warzyw czy budowa łódek z kory.

Galeria zdjęć

„Sobota z Zielonym Wrocławiem” to moc atrakcji, wśród nich m.in.:

 • wymiana elektroodpadów na skrzydłokwiaty (do wyczerpania zapasów),
 • warsztaty upcyklingu/recyklingu,
 • joga pod chmurką,
 • warsztaty o niemarnowaniu żywności,
 • kiszenie warzyw - warsztaty dla dzieci,
 • zabawy i animacje dla dzieci,
 • SWAP - wymiana ubrań,
 • miksowanie soku na rowero-blenderze,
 • zabawa w eko-architektów dla dzieci,
 • budowa łódek z kory i nauka wiązania węzłów.

Ma być ekologicznie i zdrowo, więc dla spragnionych MPWiK Wrocław przygotowało świeżą i orzeźwiającą kranówkę pełną minerałów.

Wygraj rower, hulajnogę elektryczną czy smartwatcha

Odwiedzając poszczególne stoiska, mieszkańcy będą mogli zbierać specjalne pieczątki. Osoby, które wezmą udział w odpowiedniej liczbie atrakcji, będą mogły wygrać nagrody w kole fortuny - między innymi bidony, maty do siedzenia czy skarpetki.

Na odwiedzających czeka także konkurs główny z wiedzy ekologicznej i zrównoważonej mobilności, wktórym będzie można wygrać hulajnogę elektryczną, rower, bon na 1000 zł czy smartwatcha. Abywziąć w nim udział, należy zebrać na specjalnej karcie 5 pieczątek i wypełnić internetowy quiz. Więcej informacji podczas wydarzenia.

„Sobota z Zielonym Wrocławiem” w ramach Tygodnia Mobilności

W tym roku łączymy siły w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju i Europejskiego Tygodnia Mobilności, dlatego podczas „Soboty z Zielonym Wrocławiem” spotykamy się w parku Tysiąclecia do którego można dojechać tramwajem lub rowerem nową trasą TAT. Hasłem przewodnim tegorocznego zielonego pikniku jest „Razem do celu”, bo tym wydarzeniem rozpoczniemy kampanię informacyjno-edukacyjną dot. celów zrównoważonego rozwoju. Chcemy poprzez wspólna naukę i zabawę zaznajamiać z nimi naszych mieszkańców.
Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

Organizatorem Soboty z Zielonym Wrocławiem jest Departament Zrównoważonego Rozwoju UMW. Współorganizatorem Biuro Zrównoważonej Mobilności. Partnerzy: Inpost, Aquapark, Spartan, Miasto Wrocław, Wrocław.pl, ZZM, Komisja Europejska, Parlament Europejski oraz ETM.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl