wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Skwer na Przedmieściu Świdnickim odmieniony [ZDJĘCIA]

Skwer Czesława Niemena na wrocławskim Przedmieściu Świdnickim u zbiegu ulic Stawowej i Bogusławskiego przeszedł prawdziwą metamorfozę! Przybyło zieleni i miejsc do odpoczynku, odnowiono także dróżki, pojawiło się oświetlenie i mała architektura. Zobaczcie na zdjęciach efekt prac na skwerze Czesława Niemena!

Reklama

– Wykonaliśmy już ścieżki i fajne oświetlenie. Nowa nawierzchnia zdążyła poprzerastać i o taki efekt chodziło. Czekamy już tylko na ostatnie ławeczki i ciepłą jesień będzie można spędzić na świeżym powietrzu w tym miejscu – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zobaczcie zdjęcia odmienionego skweru Czesława Niemena na Przedmieściu Świdnickim we Wrocławiu w naszej galerii.

Skwer Czesława Niemena we Wrocławiu

Zieleniec przy zbiegu ulic Stawowej i Bogusławskiego otrzymał nazwę Czesława Niemena w 2021 r. – Lokalizacja skweru nie jest przypadkowa. W pobliżu znajdują się już Teatr Muzyczny Capitol i skwer Wojciecha Młynarskiego – uzasadniał ten pomysł Jacek Barski, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta.

Czesław Niemen, właściwie Czesław Juliusz Niemen-Wydrzycki (1939-2004) to polski kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz i wokalista rockowy, autor tekstów piosenek. Jeden z najważniejszych twórców muzyki w Polsce. Jego największe przeboje to: „Dziwny jest ten świat”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Pod papugami” i „Sen o Warszawie”.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl