Link do strony www.wroclaw.pl

  Psi terapeuta we wrocławskim schronisku

  Doradza w wyborze psa i jego wychowaniu, pomaga w nawiązaniu przez zwierzę więzi z nowym właścicielem. Mowa o psim behawioryście, który we wrocławskim schronisku pomaga przy adopcjach czworonogów.

  Tomasz Wolański z psem Polly źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
  Tomasz Wolański z psem Polly

  Behawiorysta Tomasz Wolański pracuje ze zwierzętami przebywającymi w schronisku przy ul. Ślazowej. Poznaje ich charakter i osobowość oraz pomaga im odnaleźć się w nowym miejscu.

  – Często u psów, które trafiają do schroniska, należy na nowo zbudować zaufanie do człowieka i pomóc opanować stres. Bez względu na wiek czy rasę potrzebują one specjalistycznego wsparcia – mówi Tomasz Wolański z Dog's Way.

  Czytaj też: Małe koty zapełniają wrocławskie schronisko

  Na podstawie profilu osobowościowego psa oraz oczekiwań i warunków, jakie mogą zapewnić mu nowi właściciele, behawiorysta proponuje, jakiego zwierzaka wybrać. Z jego porad można korzystać codziennie.

  pies Rufi, fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

  – To dopasowanie obu stron jest niezwykle ważne. Psa nie można adoptować „na wygląd”, bo mi się podoba. To może zakończyć się powrotem zwierzaka do schroniska, a tego chcemy uniknąć  – dodaje specjalista. – Pamiętajmy, że każdy z psów ma swoją historię, która wpływa na jego zachowanie i późniejsze relacje zarówno z człowiekiem, jak i z innymi zwierzętami. Nie każdy też z różnych względów może, a nawet powinien mieć psa – zaznacza Tomasz Wolański.

  Behawiorysta pomoże także po adopcji. Jeżeli będą dodatkowe pytania lub jakieś zachowanie psa okaże się problematyczne, to również w tym przypadku można bezpłatnie skorzystać z jego pomocy.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook