wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Poznajcie Miśka! Bongo, czyli największa leśna antylopa afrykańska zamieszkała w zoo we Wrocławiu
Misiek, czyli bongo górskie,  leśna antylopa afrykańska zoo Wrocław
Misiek, czyli bongo górskie, leśna antylopa afrykańska

Bongo, największa leśna, górska antylopa afrykańska jest gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem. W naturze pozostało mniej niż 140 takich zwierząt. Dlatego do Miśka, który zamieszkał we wrocławskim zoo, wkrótce dołączą dwie samice. „Mamy nadzieję, że w przyszłości doczekamy się potomstwa” – piszą przedstawiciele ogrodu.

Reklama

Bongo, gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem 

Bongo leśne występuje w naturze w małych grupach w Afryce Środkowej, między innymi na terenie Demokratycznej Republiki Konga. Misiek jest przedstawicielem krytycznie zagrożonego wyginięciem bongo górskiego.

W naturze pozostało zaledwie 140 takich osobników. Co ciekawe z ogrodach zoologicznych jest ich więcej, bo ponad 400.

11-letni Misiek przyjechał do Wrocławia z Gdańska. 

Zaaklimatyzował się dobrze. Ma przyjazne usposobienie i nie sprawia problemów. Jeden z opiekunów kopytnych osobiście pojechał po niego do zoo w Gdańsku, a tam dowiedział się, że Misiek lubi spędzać dużo czasu na dworze. We Wrocławiu dał temu wyraz, bo początkowo nie chciał chować się na noc do pawilonu. Obecnie nie ma z tym już żadnego problemu.
zoo we Wrocławiu

Największa leśna antylopa afrykańska w zoo we Wrocławiu

Na razie Misiek jest jeszcze nieco nieśmiały i rzadko podchodzi blisko ogrodzenia. Wkrótce mają dołączyć do niego dwie samice – jedna przyjedzie z Warszawy, druga z Francji.

– Ale przystojniak. Oby ten piękny gatunek rozmnożył się wkrótce - pisze na Facebooku zoo we Wrocławiu jedna z internautek. – Piękny jest! – komentuje inna.

Bongo to największa leśna antylopa afrykańska. Samiec może osiągnąć masę nawet 250 kg. Posiada rogi i charakterystyczne cienkie białe pasy na brązowej sierści. Lubi jeść warzywa, gałęzie, granulat, siano, ale przede wszystkim liście wierzby.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl