wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tajemnicze fluorescencyjne kropki na drzewach we Wrocławiu. Co oznaczają i kto je zrobił. Wyjaśniamy [ZDJĘCIA]

Na Stabłowicach, wokół stawu potocznie nazywanego „Cegielnia” między ulicami Główną i Górecką na pniach drzew, wyraźnie widać pomarańczowe kropki zrobione farbą fluorescencyjną. Co one oznaczają, czy to są drzewa do wycięcia? Rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu wyjaśnia kto zrobił fluorescencyjne kropki na drzewach i po co

Reklama

Marek Szempliński, rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu podkreśla, że staw przy ulicy Głównej na wrocławskich Stabłowicach to bardzo urokliwe miejsce. Ścieżka wokół niego to jedno z pierwszych zadań Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jakie zostało zrealizowane. Co oznaczają pomarańczowe kropki, które są na otaczających to miejsce drzewach? Zobacz, galerię zdjęć z drzewami, na których są fluorescencyjne kropki

Pomarańczowe fluorescencyjne kropki na pniach drzew. Co oznaczają

– Proszę zwrócić uwagę, że utrzymanie zieleni nigdy się nie kończy na urządzeniu jakiegoś miejsca. A z reguły to początek. Także w tym wypadku kropki pozostały po przeprowadzonej w tym roku pielęgnacji drzew - wyjaśnia rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu Marek Szempliński.

Pielęgnacja drzew: pomarańczowe fluorescencyjne kropki na pniach drzew

Tymi działaniami zostało objętych w tym miejscu aż 180 drzew. - Pielęgnacja polegała na usuwaniu posuszu, jemioły. Są to zabiegi niezbędne dla stanu fitosanitarnego roślin ale także dla bezpieczeństwa ludzi - tłumaczy Szempliński.

Rzecznik ZZM dodaje, że we Wrocławiu rocznie pielęgnuję się w ten sposób od trzech do czterech tysięcy drzew. 

Poniżej mapa z zaznaczonym stawem na Stabłowicach, wokół niego są drzewa a na nich fluorescencyjne kropki:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl