wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Czyściej nad Odrą – na wałach nowe pojemniki na odpady

Bartosz Moch,
Miasto postawiło pojemniki w kilkunastu najchętniej odwiedzanych miejscach przez wrocławian Paweł Szot / Ekosystem Sp. z o.o.
Miasto postawiło pojemniki w kilkunastu najchętniej odwiedzanych miejscach przez wrocławian

Kalendarzowa wiosna na dobre zagościła już we Wrocławiu. Coraz wyższa temperatura i dłuższe dni zachęcają do spacerów i pikników na świeżym powietrzu, w tym na nabrzeżach Odry. Dlatego Ekosystem ustawił w pobliżu wałów nowe zestawy pojemników do segregacji odpadów.

Reklama

Te stoją przy najczęściej uczęszczanych szlakach: m.in. przy Zoo Wrocław, w rejonie ul. Bujwida, na Kozanowie, Karłowicach czy Osobowicach.

Ponad sto pojemników w popularnych miejscach

– Postawiliśmy łącznie 132 pojemniki, które czekają na spacerowiczów w 19 najchętniej odwiedzanych lokalizacjach. Zachęcamy wszystkich, by z nich korzystali, w szczególności osoby, które na łonie natury urządzają pikniki. To ważne, żeby wszystko to, co przynosimy ze sobą, zabierać z powrotem. Dzięki temu wszyscy, którzy przyjdą po nas, będą mogli cieszyć się odpoczynkiem w czystości – mówi Paweł Szot, rzecznik spółki Ekosystem.

Pojemniki podzielone zostały ze względu na trzy najczęściej wyrzucane w tych miejscach odpady, czyli plastik, szkło oraz odpady zmieszane.

Fot. Paweł Szot / Ekosystem sp. z o.o.

– Zestawy do segregacji czekają na mieszkańców bezpośrednio przy wejściach na wały, ale pamiętajmy, że jeśli takiego pojemnika w pobliżu nie ma, odpady możemy wyrzucić do pierwszego napotkanego kosza – dodaje Szot.

Pojemniki miasto postawiło w porozumieniu z właścicielem terenu, czyli Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Lokalizacje nowych pojemników nad Odrą

Dzielnica Śródmieście

Dzielnica Krzyki 

Fot. Paweł Szot / Ekosystem sp. z o.o.

Dzielnica Fabryczna

Dzielnica Psie Pole

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl