Link do strony www.wroclaw.pl

  Czyściej nad Odrą – na wałach nowe pojemniki na odpady

  Kalendarzowa wiosna na dobre zagościła już we Wrocławiu. Coraz wyższa temperatura i dłuższe dni zachęcają do spacerów i pikników na świeżym powietrzu, w tym na nabrzeżach Odry. Dlatego Ekosystem ustawił w pobliżu wałów nowe zestawy pojemników do segregacji odpadów.

  Miasto postawiło pojemniki w kilkunastu najchętniej odwiedzanych miejscach przez wrocławian Paweł Szot / Ekosystem Sp. z o.o.
  Miasto postawiło pojemniki w kilkunastu najchętniej odwiedzanych miejscach przez wrocławian

  Te stoją przy najczęściej uczęszczanych szlakach: m.in. przy Zoo Wrocław, w rejonie ul. Bujwida, na Kozanowie, Karłowicach czy Osobowicach.

  Ponad sto pojemników w popularnych miejscach

  – Postawiliśmy łącznie 132 pojemniki, które czekają na spacerowiczów w 19 najchętniej odwiedzanych lokalizacjach. Zachęcamy wszystkich, by z nich korzystali, w szczególności osoby, które na łonie natury urządzają pikniki. To ważne, żeby wszystko to, co przynosimy ze sobą, zabierać z powrotem. Dzięki temu wszyscy, którzy przyjdą po nas, będą mogli cieszyć się odpoczynkiem w czystości – mówi Paweł Szot, rzecznik spółki Ekosystem.

  Pojemniki podzielone zostały ze względu na trzy najczęściej wyrzucane w tych miejscach odpady, czyli plastik, szkło oraz odpady zmieszane.

  Fot. Paweł Szot / Ekosystem sp. z o.o.

  – Zestawy do segregacji czekają na mieszkańców bezpośrednio przy wejściach na wały, ale pamiętajmy, że jeśli takiego pojemnika w pobliżu nie ma, odpady możemy wyrzucić do pierwszego napotkanego kosza – dodaje Szot.

  Pojemniki miasto postawiło w porozumieniu z właścicielem terenu, czyli Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

  Lokalizacje nowych pojemników nad Odrą

  Dzielnica Śródmieście

  Dzielnica Krzyki 

  Fot. Paweł Szot / Ekosystem sp. z o.o.

  Dzielnica Fabryczna

  Dzielnica Psie Pole

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook