wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. W parku Bieńkowickim zostanie rozbudowany plac zabaw
Odnowiony plac zabaw w parku Bieńkowicim ma powstać do wakacji ZZM Wrocław
Odnowiony plac zabaw w parku Bieńkowicim ma powstać do wakacji

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg na rozbudowę i modernizację placu zabaw przy ul. Ziemniaczanej w parku Bieńkowickim na południu Wrocławia. Do wakacji zostaną tam zamontowane zarówno nowe urządzenia do zabawy, jak i dodatkowe ławki, siedzenia z bali i drewniane płotki.

Reklama

– W tym etapie wykonamy nawierzchnię placyków oraz zestaw urządzeń ze zjeżdżalnią i przeplotniami linowymi, podwójną huśtawką z „bocianim gniazdem” i siedziskiem, układanką obrotową, bujakiem oraz huśtawką podwójną z dwoma siedzeniami - kubełkowym i z siedzeniem dla osoby dorosłej z dzieckiem – wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Plac zabaw Parku Bieńkowickim przy ul. Ziemniaczanej zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych W tym etapie...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Czwartek, 10 lutego 2022

Realizacja planowana do wakacji

Ten etap prac obejmie w sumie plac zabaw wraz z układem komunikacyjnym i małą architekturą. Plac będzie przeznaczony zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych. Dodatkowo powstaną przy nim siedzenia z bali wokół drzew, płotki, ławeczki i kosze na śmieci.

 Wizualizacja placu zabaw w parku Bieńkowickim, ZZM Wrocław Wizualizacja placu zabaw w parku Bieńkowickim, ZZM Wrocław

– Rozstrzygnęliśmy przetarg, podpisujemy umowę i zaczynamy działania, żeby zdążyć do wakacji. Latem dzieci będą już mogły bawić się na odnowionym placu zabaw – dodaje Marek Szempliński.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z funduszy osiedlowych.

Nowe place zabaw we wrocławskich parkach

Plac w parku Bieńkowickim to kolejny taki obiekt, który w najbliższych miesiącach powstanie na zielonych terenach we Wrocławiu. Miasto wkrótce zacznie realizację także nowego placu zabaw w parku Tysiąclecia – będzie on realizowany w ramach pierwszego etapu projektu „Średniowieczny Wrocław”, wybranego w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Plac ma mieć powierzchnię aż 1000 mkw. i formę grodziska.

 Wizualizacja nowego placu zabaw w parku Tysiąclecia, ZZM Wrocław Wizualizacja nowego placu zabaw w parku Tysiąclecia, ZZM Wrocław

Pod koniec 2021 r. o nowy plac zabaw wraz z układem komunikacyjnym oraz elementy zielone został wzbogacony także park Wschodni. Zamontowano na nim miejsca do wspinaczki oraz huśtawki, a także małą architekturę: ławki, tablice, kosze. Plac jest zlokalizowany w pobliżu ronda, niedaleko kładki na osiedle i przejścia do ul. Krakowskiej.

Czytaj także: Dużo "zielonych inwestycji" na koniec roku we Wrocławiu

 Nowy plac zabaw w parku Wschodnim, ZZM Wrocław Nowy plac zabaw w parku Wschodnim, ZZM Wrocław

Miejsce zabaw dla dzieci pojawiło się również w parku Tarnogajskim. Dwa nowe place otwarto także na skwerze św. o. Damiana de Veuster na wrocławskim Szczepinie. Najmłodsi wrocławianie w tej okolicy zyskali urządzenia z drewna akacjowego. Jeden z tych placów to "małpi gaj".

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl