wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pierwsze oznaki wiosny już we Wrocławiu

Za oknem szaro? Czy wy też czekacie z utęsknieniem na wiosnę? Dopiero pierwsza połowa lutego, ale w najbliższy weekend we Wrocławiu ma być nawet powyżej 10 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że przyroda budzi się do życia. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego są już pierwsze oznaki wiosny. Można je podziwiać podczas weekendowych spacerów. Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

Wrocławski Ogród Botaniczny przy ul. Sienkiewicza do 25 lutego w weekendy zaprasza na zimowe spacery w godz. od 9.30 do 16.00 (wyjście o 16.30). Można go zwiedzać indywidualnie, spacerując po terenie otwartym czy szklarniach z tropikalnymi roślinami i sukulentami, albo skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem (o 10.00, 11.30, 13.00 i 14.30).

Ogród Botaniczny opublikował na swoim Facebooku małą zachętę przed weekendem, pokazując pierwsze oznaki wiosny oraz rośliny i drzewa kwitnące zimą. Zobaczcie zdjęcia!

– Obecnie w ogrodzie kwitną oczary - drzewa, ciemierniki, żółte ranniki zimowe, białe śnieżyczki przebiśniegi, kalina wonna (na biało kwitnący, pachnący krzew), jaśminowiec nagi (żółty krzew), wrzośce (nie mylić z wrzosami). Kwitnie też na fioletowo krzew - wawrzynek wilczełyko – informują przedstawiciele Ogrodu.

– Wciąż czekamy na pierwsze krokusy, które w ubiegłym roku o tej porze już rozpoczynały kwitnienie – dodaje Wojciech Basiński z Ogrodu Botanicznego. 

Przy okazji przypominamy, że piękny, stary buk Serce Ogrodu z Arboretum w Wojsławicach walczy o tytuł europejskiego Drzewa Roku 2024. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl