wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Park Młodego Wrocławianina – WROśnij we Wrocław

uczestnicy spotkania UM Wrocławia
uczestnicy spotkania

18 drzew dla 18 najmłodszych wrocławian – w sobotę, 18 listopada na Wzgórzu Gajowickim zainicjowano akcję WROśnij we Wrocław w ramach projektu Park Młodego Wrocławianina.

Reklama

Jedno dziecko – jedno drzewo. Przy górce Pafawag zasadzono dziś 18 lip na pamiątkę narodzin najmłodszych wrocławian. Każde drzewo będzie nazwane imieniem dziecka, będzie miało też swoją tabliczkę. - Będziemy tu przychodzić i podlewać nasze drzewo - mówili rodzice.

Jeżeli chcemy mieć czyste powietrze i przyjazne otoczenie na osiedlach, to musimy sadzić drzewa i pomysł SLD, żeby powstawały parki młodego wrocławianina staje się dzisiaj faktem. Inicjatywa „WROśnij we Wrocław" jest skierowana do rodzin, a szczególnie do dzieci urodzonych bądź adoptowanych we Wrocławiu, bo te drzewa i dzieci będą wrastały w nasze miasto – powiedział inicjator akcji i miejski radny, Dominik Kłosowski.

Parki Młodego Wrocławianina

- W przyszłym roku powstaną w naszym mieście Parki Młodego Wrocławianina, zielone miejsca, w których wrocławskie rodziny będą mogły posadzić drzewa upamiętniając tym samym jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców jakim jest pojawienie się nowego członka rodziny – powiedziała Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

400 drzew w 2018 r.

Drzewa dla swoich dzieci będzie można sadzić w dwóch lokalizacjach.

- Wiosną rozpoczynamy nasadzenia 200 drzew w parku przy Awicenny, a jesienią kolejne 200 drzew w parku przy Ługowinie – powiedziała Monika Pec-Święcicka, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

Bardzo ważnym aspektem przy planowaniu nasadzeń drzew jest sąsiedztwo drzew już istniejących  tak aby całość kompozycji była spójna z otaczającym krajobrazem i warunkami siedliskowymi. Wszystkie nasadzenia będą realizowane zgodnie z koncepcją nasadzeń, tak aby miały jak najlepsze warunki do wzrostu przez wiele lat.

– Mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie zaangażują się w ten pomysł i w przyszłości, w tych parkach będziemy mogli organizować rodzinne pikniki – dodaje Magdalena Piasecka wiceprezydent Wrocławia.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl