wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W sobotę ruszyło mycie Rynku [ZDJĘCIA]

Bartosz Moch,

Dwa razy więcej dróg i cztery razy częściej jest objętych mechanicznym myciem i zamiataniem. Decyzją prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zmieniły się zasady letniego oczyszczania miasta. W sobotę, 6 lipca rozpoczęto mycie Rynku.

Reklama

Zmiana harmonogramu oczyszczania miasta latem wynika głównie z troski o lepszą jakość powietrza. Zapowiedział ją podczas kwietniowej konferencji prezydent Jacek Sutryk.

Czytaj: Wrocławskie ulice będą częściej myte i zamiatane [MAPA]

Pył, który leży na ulicach, unosząc się od przejeżdżających samochodów lub po prostu wiatru, wpływa na komfort oddychania. 6 lipca rozpoczęło się polewanie i czyszczenie wrocławskiego Rynku.

Fot. UMW

Za utrzymanie czystości i porządku w mieście odpowiada spółka Ekosystem. Stałym oczyszczaniem we Wrocławiu objęte są również przystanki, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, trasy rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, torowiska i pętle.

W tym roku do letniego oczyszczania Wrocławia jest wykorzystywanych: 

W ramach dbałości o środowisko w tym roku po raz pierwszy do sprzątania wrocławskich ulic wyjeżdża w pełni elektryczna zamiatarka do chodników, ścieżek rowerowych i parkingów. 

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl