wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławskie ulice będą częściej myte i zamiatane [MAPA]

Janusz Krzeszowski,

Dwa razy więcej dróg i cztery razy częściej będzie objętych mechanicznym myciem i zamiataniem. Decyzją Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zmieniły się zasady letniego oczyszczania miasta. W tym sezonie po raz pierwszy wyjedzie też na wrocławskie ulice w pełni elektryczna zamiatarka.

Reklama

Zmiana harmonogramu oczyszczania miasta latem wynika głównie z troski o lepszą jakość powietrza. Pył, który leży na ulicach, unosząc się od przejeżdżających samochodów lub po prostu wiatru, wpływa na komfort oddychania.

2 razy więcej, 4 razy częściej. Od dzisiaj – dbając o lepszą jakość powietrza – objęliśmy oczyszczaniem dwa razy więcej kilometrów ulic niż w ubiegłych latach. W poprzednim sezonie zamiataliśmy i myliśmy 180 km dróg. Od dzisiaj - takie pojazdy jak ten, którym teraz jedziemy - będą dbały o czystość blisko 360 km dróg we Wrocławiu. Ale to nie koniec – zwiększyliśmy także częstotliwość zamiatania oraz zmywania jezdni. Upraszczając: dotychczas ulice były myte zaledwie raz w miesiącu, teraz w sezonie letnim drogi będą oczyszczane co tydzień, czyli cztery razy częściej!

Opublikowany przez Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

– W poprzednim sezonie zamiataliśmy i myliśmy około 180 km dróg. Od dzisiaj takie pojazdy jak ten, którym teraz jedziemy - będą dbały o czystość blisko 360 km dróg we Wrocławiu. Ale to nie koniec – zwiększyliśmy także częstotliwość zamiatania oraz zmywania jezdni. Upraszczając: dotychczas ulice były myte zaledwie raz w miesiącu, teraz w sezonie letnim drogi będą oczyszczane co tydzień, czyli cztery razy częściej – relacjonował z pokładu polewarki prezydent Jacek Sutryk.

Ruszyły wiosenne porządki

Stałym oczyszczaniem we Wrocławiu objęte są również przystanki, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, trasy rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, torowiska i pętle.

– W pierwszej połowie kwietnia będziemy przeprowadzać również mycie koszy na odpady w pasie drogowym. Obecnie na terenie miasta mamy ich blisko 6,5 tysiąca – wylicza Bartosz Małysa, prezes spółki Ekosystem dbającej o czystość w mieście.

Wrocław dba również o wały przeciwpowodziowe, mimo że należą one do państwowej spółki Wody Polskie. Zostało rozstawionych na nich ponad sto koszy na śmieci, m.in przy zoo, na Kozanowie, w rejonie ul. Bujwida, Kasprowicza, na Osobowicach. Kosze utrzymywane są w stałej czystości.

Stałym dyżurem służb porządkowych objęta jest też od jesieni ubiegłego roku Wyspa Słodowa. Ustawiono tam ponad 60 koszy na odpady. 

Sprzęt w gotowości

Sprzęt  wykorzystywany do letniego oczyszczania Wrocławia jest już po przeglądach i gotowy do działania. W tym roku wykorzystywanych będzie: 

W ramach dbałości o środowisko w tym roku po raz pierwszy do sprzątania wrocławskich ulic wyjedzie w pełni elektryczna zamiatarka do chodników, ścieżek rowerowych i parkingów. 

Akcja zima

Podczas spotkania z dziennikarzami spółka Ekosystem podsumowała również działalność zimową. W trakcie tego sezonu przeprowadzono 25 pełnych akcji zimowych oraz 3 niepełne. Najwięcej działo się w styczniu.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl