wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Brawa dla mieszkańców Maślic. Zakasali rękawy i sami posprzątali osiedle! [ZDJĘCIA Z AKCJI]

Długi, listopadowy weekend mieszkańcy Maślic spędzili bardzo pracowicie. Ponad 100 osób chwyciło worki w ręce i ruszyło sprzątać okolicę, w której mieszka. - Przez ponad godzinę udało posprzątać się teren zielony wzdłuż ul. Królewieckiej, od rzeki Ługowiny, po teren graniczący z usługami – myjnie samochodowe, obiekty handlowe – informuje Sławomir Czerwiński z Rady Osiedla Maślice.

Reklama

Zaczęło się od akcji "Ukochaj Osiedle! 11 listopada pożytecznie"

W Święto Niepodległości, o godzinie 11.11, przy Stawie Królewieckim mieszkańcy Maślic rozpoczęli kolejne działanie z cyklu #CzysteMaślice, w którym wzięło udział 104 wolontariuszek i wolontariuszy.

Ale to nie wszystko. Równolegle podczas sprzątania terenów zielonych przy Stawie Królewieckim sadzone były trzy lipy drobnolistne, które kończą szpaler drzew sadzonych od 2020 roku w ramach akcji #ZieloneMaślice. Jest to tzw. osiedlowe WROśnij realizowane przez Radę Osiedla Maślice. Posadzone drzewa otrzymały imiona: Alicja, CALineczka i Maślarz.
informuje Sławomir Czerwiński

Po południu Maśliczanie zebrali kolejne 8 worków odpadów z terenów zielonych wokół CAL na Maślicach, a potem przez trzy godziny posadzili 90 krzewów (80 pęcherznic i 10 ogników) wokół Centrum Aktywności Lokalnej.

Galeria zdjęć

– Wspólnie zadbaliśmy o naszą małą ojczyznę. A było to możliwe dzięki maślickiej młodzieży, która tłumnie stawiła się do wspólnego aktywnego świętowania 11 listopada. Ukłony także dla wielu rodziców oraz mieszkańców wspierających dziś całe wydarzenie. Jesteście niesamowici i trzeba przyznać, że wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej osiedlowej roboty – pisze na swojej stronie Facebookowej Rada Osiedla Maślice.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl